You are currently viewing Znamy podział drużyn na Grupy Mistrzowską i Spadkową

Znamy podział drużyn na Grupy Mistrzowską i Spadkową

Do zakończenia sezonu zasadniczego 2023/24 pozostały jeszcze 4 bardzo ciekawie zapowiadające się mecze, ale wiadomo już kto zagra w Grupie Mistrzowskiej i Grupie Spadkowej LOTTO Superligi.

W mocniejszej grupie znaleźli się faworyci rozgrywek – broniący tytułu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, zdobywca krajowego Pucharu i Superpucharu Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i Wicemistrz Polski Dekorglass Działdowo.

Do tej trójki dołączyły: Olimpia-Unia Grudziądz, Petralana TTS Polonia Bytom i SBR Dojlidy Białystok.

Szansę na awans do Grupy Mistrzowskiej straciła Akademia Zamojska Zamość po poniedziałkowej porażce z Dekorglassem Działdowo 0:3.

Zamościanie mają na koncie 14 punktów, a przed nimi spotkanie 21 grudnia z KS Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz. Akademia Zamojska traci 3 pkt do zespołów z Bytomia i Białegostoku, jednak przegrała bezpośrednie mecze.

W słabszej grupie rywalizować będą, poza Akademią Zamojską, Oxynet Jarosław, Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, AZS AWFiS Balta Gdańsk, Palmiarnia Zielona Góra i Poltarex Pogoń Lębork.

Dwa najlepsze kluby z Grupy Spadkowej zagrają razem ze wszystkimi drużynami Grupy Mistrzowskiej o medale w play-off. Natomiast ekipy z miejsc 9-12 między sobą walczyć będą o utrzymanie. Do 1 ligi spadną dwie drużyny.