You are currently viewing Grupa Mistrzowska: Derby w Bydgoszczy 6 lutego

Grupa Mistrzowska: Derby w Bydgoszczy 6 lutego

6 lutego rozpocznie się rywalizacja w Grupach Mistrzowskiej i Spadkowej LOTTO Superligi. W tej mocniejszej w 1 kolejce (łącznie 12 seria gier) dojdzie do derbów kujawsko-pomorskiego – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz zagra z Olimpią-Unią Grudziądz.

W innych spotkaniach Petralana TTS Polonia Bytom zmierzy się z obrońcą tytułu i liderem Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki, zaś Wicemistrz Polski Dekorglass Działdowo z SBR Dojlidy Białystok.

W słabszej grupie 06.02 Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów zagra z Poltarex Pogonią Lębork, Palmiarnia Zielona Góra z Akademią Zamojską Zamość i Oxynet Jarosław z AZS AWFiS Balta Gdańsk.

Z kolei 8 lutego najciekawiej zapowiada się mecz zdobywcy krajowego Pucharu i Superpucharu – KS Polski Cukier Gwiazda z Mistrzem Polski Dartomem Bogorią.

Kolejne terminy: 15 marca, 17 marca, 5 kwietnia.

Ćwierćfinały play-off są zaplanowane na 19 kwietnia i 21 kwietnia, półfinały 17 maja i 19 maja, a finał 1 czerwca. Spotkania o miejsca 9-12, czyli o utrzymanie, rozegrane zostaną 19.04, 21.04 i 19.05. Do 1 ligi spadną dwie drużyny.

Program 1 i 2 kolejki Grup Mistrzowskiej i Spadkowej

6 lutego (wtorek), g. 18:00
Petralana TTS Polonia Bytom – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Olimpia-Unia Grudziądz, Dekorglass Działdowo – SBR Dojlidy Białystok

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Poltarex Pogoń Lębork, Palmiarnia Zielona Góra – Akademia Zamojska Zamość, Oxynet Jarosław – AZS AWFiS Balta Gdańsk

8 lutego (czwartek), g. 18:00
Petralana TTS Polonia – SBR Dojlidy, Polski Cukier Gwiazda – Dartom Bogoria, Dekorglass – Olimpia-Unia

AZS AWFiS Balta – Poltarex Pogoń, Akademia Zamojska – Global Pharma Orlicz 1924, Oxynet – Palmiarnia.