You are currently viewing WTT Finals: Quadri Aruna gra dalej, odpadł Jang Woojin

WTT Finals: Quadri Aruna gra dalej, odpadł Jang Woojin

Nigeryjczyk Quadri Aruna (Oxynet Jarosław) awansował do ćwierćfinału, zaś Koreańczyk Jang Woojin (Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz) odpadł w 1/8 finału zawodów WTT Finals w katarskim mieście Doha.

Zajmujący 16 miejsce na świecie Quadri Aruna pokonał turniejową „piątkę” Brazylijczyka Hugo Calderano 3:2 (7:11, 2:11, 11:9, 12:10, 12:10).

Na liście Międzynarodowej Federacji ITTF cztery czołowe miejsca zajmują Chińczycy, a za nimi jest właśnie Hugo Calderano.

W 1/4 finału Quadri Aruna z Oxynetu zagra z aktualnym Mistrzem Świata Chińczykiem Fan Zhendongiem, nr 1 w klasyfikacji ITTF. Dzisiaj pokonał Słoweńca Darko Jorgicia 3:2 (7:11, 11:7, 11:7, 17:19, 11:8).

Do ćwierćfinału nie udało się awansować Wicemistrzowi Świata w deblu Jang Woojinowi (Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz). Koreańczyk przegrał ze słynnym Chińczykiem Ma Longiem (nr 3) 0:3 (10:12, 8:11, 7:11).

Wyniki 1 rundy (1/8 finału):

• Quadri Aruna (Nigeria) – Hugo Calderano (Brazylia) 3:2 (7:11, 2:11, 11:9, 12:10, 12:10)
  • Jang Woojin (Korea Płd.) – Ma Long (Chiny) 0:3 (10:12, 8:11, 7:11)