You are currently viewing Dwie wygrane pięciosetówki Piotra Chodorskiego

Dwie wygrane pięciosetówki Piotra Chodorskiego

Niesamowicie ciekawie rozpoczęła się rywalizacja o play-off w Grupie Spadkowej LOTTO Superligi. W najbardziej zaciętym meczu 12 kolejki Akademia Zamość wygrała w Zielonej Górze z Palmiarnią 3:1, a dwa punkty zdobył Piotr Chodorski.

Wtorkowe spotkanie rozpoczęło się od zwycięstwa Irańczyka Navida Shamsa z debiutującym w LOTTO Superlidze 19-letnim reprezentantem Japonii Ryoichi Yoshiyamą 3:0.

W kolejnych pojedynkach triumfowali tenisiści stołowi klubu z Zamościa, za każdym razem 3:2. Piotr Chodorski ograł Mateusza Zalewskiego i Navida Shamsa (było 0:2), a Jesus Cantero pokonał Patryka Bieleckiego.

W grupie słabszej wczoraj zwyciężył Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów (w czwartek rozegra bardzo ważny mecz z Akademią w Zamościu), a dziś Oxynet Jarosław. Z tej trójki wyłonione zostaną dwa zespoły, które awansują do ćwierćfinału.

Oxynet prowadził z AZS AWFiS Balta Gdańsk 2:0, a potem Alan Kulczycki zmarnował setbola, przy 0-0, z Diogo Carvalho. Z kolei Quadri Aruna wygrywając dwa sety, przegrał dwa kolejne z Szymonem Malickim. Ciekawy przebieg miał czwarty, w którym było już 8:3 dla Polaka. Nigeryjczyk wyrównał, lecz końcówka dla zawodnika gdańskiej drużyny. Bardzo dramatyczny też piąty set, Szymon Malicki nie wykorzystał wyniku 4:2.

W Grupie Mistrzowskiej Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz pokonał w derbach kujawsko-pomorskiego Olimpię-Unię Grudziądz 3:1. Po dwa punkty sięgnął Włoch Leonardo Mutti, zastępując na pozycji lidera Mołdawianina Vladislava Ursu.

W Działdowie zespół Dekorglassu pokonał 3:0 SBR Dojlidy Białystok. Niespodzianką była wygrana Patryka Lewandowskiego 3:1 i rozmiary zwycięstwa (3:0) Kaii Konishiego z Joao Monteiro.

W tabeli na 1 miejsce awansował Polski Cukier Gwiazda, który o 2 punkty wyprzedza Dartom Bogorię. Mistrzowie Polski zagrają z Petralana TTS Polonia w Bytomiu 10 lutego.