You are currently viewing Alan Kulczycki będzie reprezentował Polski Cukier Gwiazdę

Alan Kulczycki będzie reprezentował Polski Cukier Gwiazdę

Alan Kulczycki, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Juniorów, Medalista Mistrzostw Świata i Europy, będzie reprezentował KS Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz w sezonie 2024/25.

– Chciałbym poinformować, że Alan Kulczycki przechodzi do naszego klubu od następnego sezonu. To bardzo utalentowany zawodnik, odnoszący już sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych – mówi Zbigniew Leszczyński, prezes KS Polski Cukier Gwiazda.

Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów w Gliwicach, Alan Kulczycki zdobył brązowy medal w grze podwójnej z Marcelem Błaszczykiem.

Nowy tenisista stołowy Gwiazdy w każdym sezonie zdobywa trofea w wielkich turniejach. W 2021 roku był to brąz ME Kadetów w deblu z Miłoszem Redzimskim, a 2022 roku srebro Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów.

21 marca Alan Kulczycki skończy 18 lat. W LOTTO Superlidze występuje od 2021 roku, najpierw grał sezon w Poltarex Pogoni Lębork, a od 2022 roku występuje w Oxynecie Jarosław na zasadzie wypożyczenia z SBR Dojlidy Białystok.

Wczoraj spisał się bardzo dobrze w meczu Grupy Spadkowej, pokonując 3:1 Piotra Cyrnka z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.