You are currently viewing Drużynowy Puchar Polski. W najbliższy weekend turnieje półfinałowe

Drużynowy Puchar Polski. W najbliższy weekend turnieje półfinałowe

Broniący tytułu Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz zagra w turnieju półfinałowym w Szczecinie, zaś Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów czekają rozgrywki wojewódzki, a następnie półfinałowe. W najbliższy weekend 9-10 marca kluby LOTTO Superligi powalczą w Pucharze Polski.

Polski Cukier Gwiazda, która w poprzednim sezonie triumfował w krajowym Pucharze i Superpucharze, będzie rywalizowała w Szczecinie z miejscowym Griffin’s-Spin, UKS Piast Poprawa Ostrzeszów, AZS AWFiS Balta II Gdańsk.

Natomiast Orlicza w sobotę czeka etap wojewódzki, zaś – w przypadku awansu – w niedzielę rozgrywki półfinałowe w strefie 3.

W zawodach półfinałowych rywalizować będą także m.in.: MKS Lewart AGS Lubartów, UKS Return Piaseczno, UKS TS Ósemka Białystok, UKS Maków, MKS Skawa Wadowice, KU AZS Politechnika Rzeszów, KTS Wolbromek, STS Wulmar Słubice, LZS Żywocice, KTS MDC² Park Gliwice.

Zdobywca Pucharu Polski 2023 – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz bardzo dobrze spisała się najpierw w Lidze Mistrzów, a następnie w Pucharze Europy. W Champions League niewiele zabrakło Gwieździe do awansu do decydującej II rundy grupowej, zaś w PE zespół osiągnął ćwierćfinał, podobnie jak Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

W wielkim finale jest już Dekorglass Działdowo, zaś półfinałowy dwumecz Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki z francuskim Pontoise-Cergy odbędzie się 27 marca i 29 marca.