You are currently viewing Mateusz Zalewski przenosi się z Palmiarni do Orlicza

Mateusz Zalewski przenosi się z Palmiarni do Orlicza

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów ogłosił transfer reprezentacyjnego zawodnika Mateusza Zalewskiego. W nowym sezonie LOTTO Superligi będzie grał w zespole z powiatu skarżyskiego razem m.in. z Koreańczykiem Park Jeongwoo, Słoweńcem Denim Kozulem i Robertem Florasem.

W swojej karierze Mateusz Zalewski zdobył m.in. w 2022 roku srebrne medale Drużynowych Mistrzostw Świata i Europy Juniorów.

Wygrywał już z takimi rywalami jak Rumuni Eduard Ionescu (2-krotny Mistrz Europy Juniorów) i Darius Movileanu, Francuz Flavien Coton i Belg Tom Closset.

Mateusz Zalewski jest aktualnym Mistrzem Polski Juniorów (2023). W drodze po złoto w Zielonej Górze pokonał m.in. Marcela Błaszczyka, Michała Gawlasa i w finale Alana Kulczyckiego.

W LOTTO Superlidze w składzie ZKS Palmiarnia zadebiutował jako 14-letni zawodnik w 2020 roku. Na razie bilans ma ujemny, ale w wielu meczach gra jak równy z równym z bardzo mocnymi pingpongistami.

W tym sezonie Mateusz Zalewski wygrał m.in. z Wicemistrzem Polski Tomaszem Lewandowskim, a minimalnie przegrał z byłym Wicemistrzem Świata Szwedem Trulsem Moregardem.