You are currently viewing Zawodnicy LOTTO Superligi z brązowymi medalami Ligi Mistrzów

Zawodnicy LOTTO Superligi z brązowymi medalami Ligi Mistrzów

Występujący w LOTTO Superlidze Truls Moregard i Quadri Aruna (TTC Neu-Ulm) zdobyli brązowe medale w Lidze Mistrzów. Krążek w tym samym kolorze wywalczył też inny zawodnik znany kibicom superligi Aleksandr Khanin (Solex Consult TTC Wiener Neustadt).

Turniej finałowy Ligi Mistrzów odbył się w Saarbrücken i zakończył zwycięstwem miejscowej drużyny 1. FC Saarbrücken TT e.V. W finale pokonała Borussię Düsseldorf 3:2, a bohaterem spotkania był Słoweniec Darko Jorgić, zdobywca 2 punktów.

W półfinale zespół 1. FC Saarbrücken TT e.V. pokonał 3:2 TTC Neu-Ulm, w składzie ze Szwedem Trulsem Moregardem z Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz i Nigeryjczykiem Quadri Aruną z Oxynetu Jarosław.

Znakomicie zagrał Truls Moregard, który pokonał Darko Jorgicia 3:1 i Patricka Franziskę 3:1. Z kolei Quadri Aruna przegrał z Rumunem Eduardem Ionescu 2:3 i 5:6 w ostatnim secie.

W drugim półfinale Solex Consult TTC Wiener Neustadt, wzmocniony byłym pingpongistą SBR Dojlidy Białystok Aleksandrem Khaninem, uległ Borussii Düsseldorf 1:3. Białorusin poniósł porażkę z Qiu Dangiem 0:3.

W tym sezonie Ligi Mistrzów, w decydującej II rundzie grupowej wystąpiły Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Wicemistrz Polski Dekorglass Działdowo. Niewiele do awansu do najlepszej “12” w Europie zabrakło KS Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

W finale Pucharu Europy zagrają Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo.