You are currently viewing Zwycięstwa Dartomu Bogorii i Dekorglassu po 3:0

Zwycięstwa Dartomu Bogorii i Dekorglassu po 3:0

W pierwszych meczach półfinałowych LOTTO Superligi, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki pokonała Petralanę Polonię Bytom 3:0, a Dekorglass Działdowo wygrał z Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz także 3:0.

Zwycięstwa imponujące, a do tego jedni i drudzy mają w setach po 9-2. To bardzo duże zaliczki przed piątkowymi (31 maja, 18:00) rewanżami w Grodzisku Mazowieckim i Bydgoszczy.

W hali w Bytomiu zespół Dartomu Bogorii zanotował okazały triumf, mimo że ze względów zdrowotnych nie mógł wystąpić Grek Panagiotis Gionis.

Miłosz Redzimski, który awansował na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, wygrał z 2-krotnym mistrzem paraolimpijskim Patrykiem Chojnowskim 3:0, Marek Badowski ze Szwedem Viktorem Broddem 3:1 i Jin Takuya z wychowankiem mazowieckiego klubu Patryka Zatówkę 3:1.

W Działdowie grający w najsilniejszym składzie Dekorglass zmierzył się z Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz, w której zabrakło m.in. Trulsa Moregarda, który zagra w Chinach w WTT Champions.

Lider zespołu Dekorglassu Jonathan Groth zdecydowanie wygrał z Taku Takakiwą 3:0, podobnie jak Jakub Dyjas na „trójce” z Arturem Grelą 3:0. W tym drugim pojedynku najciekawiej było w ostatnim secie. Jakub Dyjas prowadził 4:0, 6:1, 8:4, ale ambitnie grający Artur Grela wyrównał na 8:8. Końcówka należała do utytułowanego kadrowicza.

W międzyczasie Kaii Konishi ograł Vladislava Ursu, chociaż to pierwszym olimpijczyk z Mołdawii w tenisie stołowym prowadził już 2:0 w setach.

Miesiąc temu Wicemistrz Polski Dekorglass pokonał Mistrza Polski Dartom Bogorię 3:0, 3:0 w finale Pucharu Europy. Aż 5 pojedynków zakończyło się wynikami 3:2 dla zawodników klubu z Działdowa. Czy do kolejnego spotkania tych klubów dojdzie 23 czerwca w finale LOTTO Superligi? Odpowiedź poznamy 31.05.