You are currently viewing Dobra gra Jakuba Dyjasa w Zagrzebiu

Dobra gra Jakuba Dyjasa w Zagrzebiu

4-krotny Mistrz Polski w singlu Jakub Dyjas dobrze spisuje się w singlu w eliminacjach do głównych zawodów World Table Tennis Contender w Zagrzebiu.

We wtorek Jakub Dyjas z Dekorglassu Działdowo pokonał dwóch rywali: w drugiej rundzie (w pierwszej obaj mieli wolny los) Czecha Simona Belika 3:0 (3, 9, 10) i w trzeciej Fina Benedeka Olaha 3:2 (5, -10, -6, 11, 6).

Przed reprezentantem Polski jeszcze spotkanie z rywalem spoza Europy – Irańczykiem Noshadem Alamiyanem lub Egipcjaninem Khalidem Assarem. Do tej gry dojdzie w środowe południe, więc Jakub Dyjas zmierzy się ze zwycięzcą tego samego dnia.

Z dziewiątką w deblu rozstawieni są Jakub Dyjas i Samuel Kulczycki. O ćwierćfinał powalczą z Cho Daeseongiem i Lee Sang Su z Korei Południowej.

O wyjście z eliminacji miksta zagrają między sobą dwie polskie pary: Maciej Kubik/Katarzyna Węgrzyn – Samuel Kulczycki/Zuzanna Wielgos.

Dzisiaj Maciej Kubik i Katarzyna Węgrzyn mieli wolny los, a Samuel Kulczycki i Zuzanna Wielgos wygrali z Taiwo Mati/Vivien Scholz (Nigeria/Luksemburg) 3:1 (9, -9, 11, 11).