You are currently viewing Kulpa i Kotowski zostają w Toruniu. Kto drugim beniaminkiem?

Kulpa i Kotowski zostają w Toruniu. Kto drugim beniaminkiem?

Po awansie do LOTTO Superligi, Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski zostają w zespole Energa Manekin. Kto dołączy do torunian i zostanie drugim beniaminkiem? Jutro rewanżowy mecz barażowy Villa Verde Olesno – Energa Morliny Ostróda.

Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski byli głównymi architektami sukcesu niepokonanej drużyny Energi Mankina w 1 lidze.

– Obaj zostają u nas, a kontrakty podpisaliśmy też z czterema zagranicznymi zawodnikami: dwoma Japończykami, Koreańczykiem oraz Europejczykiem – mówi Krzysztof Piotrowski, menedżer klubu z Torunia.

Energa Manekin, której grającym trenerem jest Grzegorz Adamiak, w dwumeczu barażowym pokonała Piast Poprawa Ostrzeszów 8:2, 8:2. Również rezultatem 8:2 zakończyło się pierwsze, wyjazdowe spotkanie Villi Verde z Energą Morliny. Rewanż 8 czerwca o g. 16:00 w Oleśnie.

Gospodarze, w składzie m.in. z Jakubem Folwarskim, Jakubem Perkiem, Jakubem Stecyszynem, Radkiem Mrkvicką i Danielem Lisem, są uważani za faworyta, ale z pewnością rywale będą walczyć do końca. Sobotnie spotkanie to też zapewne czas pożegnań w Villi Verde. Trzeba spodziewać się zmian kadrowych. Jak informował Piotr Anchim, menedżer SBR Dojlidy Białystok, z jego klubu do Olesna odchodzi Wang Zeng Yi.

Po barażach, kibice będą czekać na ostatnie i najważniejsze wydarzenie w polskim męskim klubowym tenisie stołowym. Finał LOTTO Superligi Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Dekorglass Działdowo odbędzie się 22 czerwca o g. 16:00 w Szeligach (gmina Ożarów Mazowiecki).