You are currently viewing Rafał Zlezarczyk sędzią głównym finału LOTTO Superligi w Szeligach

Rafał Zlezarczyk sędzią głównym finału LOTTO Superligi w Szeligach

Rafał Zlezarczyk będzie sędzią głównym, a Zbigniew Osiński sędzią liczącym podczas sobotniego (22 czerwca) meczu finałowego LOTTO Superligi. Broniący tytułu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zagra – podobnie jak rok temu – z Dekorglassem Działdowo.

Spotkanie rozpocznie się o g. 16:00 w miejscowości Szeligi koło Warszawy, Studio Transcolor (hala nr 4), przy ul. Szeligowskiej 48.

O złoty medal superligi rywalizować będą finaliści Pucharu Europy. Pod koniec kwietnia Dekorglass 2-krotnie pokonał Dartom Bogorię 3:0, ale mecze były bardzo wyrównane. Aż 5 z 6 gier zakończyło się rezultatami 3:2.

– Wcześniej sędziowałem finałowe spotkania LOTTO Superligi w 2014 roku w Grodzisku Mazowieckim i 2017 roku w Kobyłce – mówi 30-letni Rafał Zlezarczyk, sędzia najwyższej klasy Gold Badge.

W jego dorobku są m.in. dwa finały Mistrzostw Świata w singlu – w 2017 i 2021 roku, a także finały w Mistrzostwach Europy w Warszawie, MŚ Juniorów w Tunisie, Igrzysk Europejskich w Mińsku i Krakowie.

W tym roku Rafał Zlezarczyk sędziował finał WTT Singapore Smash, a zadebiutował w TOP 16 Europa.

Zbliżający się finał superligi będzie również okazją obejrzenia w akcji zawodników, którzy zakwalifikowali się na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Chodzi oczywiście o Miłosza Redzimskiego i Greka Panagiotisa Gionisa z Dartomu Bogorii oraz Duńczyka Jonathana Grotha z Dekorglassu.

Brązowymi medalistami LOTTO Superligi w sezonie 2023/24 zostały: Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i Petralana Polonia Bytom. Z bydgoskiego zespołu w IO we Francji wystąpią m.in. Szwed Truls Moregard, Koreańczyk Jang Woojin i Mołdawianin Vladislav Ursu.