You are currently viewing W finałach po obydwu stronach siatki grali Paweł Fertikowski, Kaii Konishi i Xu Wenliang

W finałach po obydwu stronach siatki grali Paweł Fertikowski, Kaii Konishi i Xu Wenliang

Co łączy Pawła Fertikowskiego, Kaiia Konishiego i Xu Wenlianga? Wszystkich zobaczymy w jutrzejszym finale LOTTO Superligi w Szeligach, a co ciekawe każdy był już związany z zespołem rywali. Jutro wielki mecz Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki z Dekorglassem Działdowo, początek o g. 16:00.

Tomasz Redzimski został selekcjonerem reprezentacji Polski, a zespół Dartomu Bogorii przejął Paweł Fertikowski. Jutro poprowadzi swoich podopiecznych (Marek Badowski, Miłosz Redzimski, Panagiotis Gionis, Jin Takuya) w finałowym spotkaniu.

Jako zawodnik 33-letni Paweł Fertikowski (ur. 12.11.1990 roku) grał m.in. w Dartomie Bogorii 2010-16 i Dekorglassie 2017-20. Przedwcześnie zakończył karierę sportową ze względów zdrowotnych.

Podstawowym tenisistą stołowym Dekorglassu jest 43-letni Japończyk Kaii Konishi, rok młodszy od Greka Panagiotisa Gionisa.

Kaii Konishi sięgnął po złoto DMP m.in. w barwach Dartomu Bogorii, chociaż w finale 2019 przeciwko ekipie z Działdowa nie wystąpił.

Bardzo ważną postacią w Dekorglassie jest zawodnik i trener młodzieży, Xu Wenliang. W drużynie Michała Dziubańskiego pełni rolę rezerwowego, ale świetnie potrafi „czytać grę”, pomagając w kwestiach taktycznych, np. w pojedynkach z udziałem Kaiia Konishiego (istotna rola w komunikacji z zawodnikiem).

Xu Wenliang jest w klubie z warmińsko-mazurskiego od ponad 10 lat.
Wcześniej grał w Dartomie Bogorii, z którym triumfował w superlidze w 2010 roku, a także w ekstraklasie w 2008 i 2009 roku.

Finał LOTTO Superligi – 22 czerwca, g. 16:00

Szeligi, Dartom Bogoria – Dekorglass
(Marek Badowski, Miłosz Redzimski, Panagiotis Gionis, rez. Jin Takuya – Jonathan Groth, Jakub Dyjas, Kaii Konishi)