You are currently viewing Piotr Cyrnek przenosi się do drużyny Petra Korbela

Piotr Cyrnek przenosi się do drużyny Petra Korbela

W polskiej LOTTO Superlidze grała już dość liczna grupa Czechów, a teraz w przeciwnym kierunku przenosi się Piotr Cyrnek. Odchodzi z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów i będzie występował w TTC Ostrava 2016.

Drużynę z Ostrawy prowadzi legendarny miejscowy tenisista stołowy Petr Korbel, medalista Mistrzostw Świata i Europy, wielokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich.

– TTC Ostrava 2016 to dobrze znany mi zespół. Wygraliśmy z nim 2-krotnie o ćwierćfinał Pucharu Europy, a ja wygrałem z moimi nowymi kolegami klubowymi Jakubem Kleprlikiem i Adamem Klajberem. Natomiast nie wystąpiłem w spotkaniu z Orlicza z Czechami w 1 rundzie grupowej Ligi Mistrzów – mówi 28-letni Piotr Cyrnek (ur. 16 października 1995 roku).

TTC Ostrava 2016 jest ćwierćfinalistą ostatniego sezonu czeskiej Extraligi. Po zajęciu 4 miejsca w sezonie zasadniczym, o awans do strefy medalowej walczył z 5 SKST Chodov (w składzie z Michałem Bańkoszem) i przegrał 2:3, 1:3.

Jeśli chodzi o tenisistów stołowych z Czech w naszej LOTTO Superlidze, do tej pory występowali – alfabetycznie – Antonin Gavlas, Mirosla Horejsi, Marek Klasek, Michal Kleprlik, Tomas Konecny, Radek Mrkvicka, Martin Olejnik, Michal Pavlica, Dmitrij Prokopcov, Pavel Sirucek.

Z kolei Jirzi Vrablik w trakcie gry w Polsce (Bytom 2012-13, Działdowo 2013-21) otrzymał paszport naszego kraju. Jako grający trener Dekorglassu zdobył Mistrzostwo Polski w 2021 roku.