You are currently viewing Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień Mistrzami Igrzysk Paralimpijskich!

Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień Mistrzami Igrzysk Paralimpijskich!

Reprezentanci Polski Patryk Chojnowski (przedstawiciel LOTTO Superligi) i Piotr Grudzień zwyciężyli w Igrzyskach Paralimpijskich w Paryżu w grze deblowej (MD18). Gratulujemy sukcesu.

W niedzielnym meczu o złoty medal Biało-Czerwoni wygrali z Chińczykami Liu Chaodongiem i Zhao Yiqingiem 3:0 (13:11, 11:8, 11:7). Pojedynek trwał 35 minuty.

Najtrudniejszy był pierwszy set, w którym długo prowadzili Azjaci. Końcówka należała do Polaków, którzy wyraźnie lepsi byli w 2 i 3 secie.

Wcześniej w półfinale Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień pokonali Chińczyków Hao Liana i Shuaia Zhao 3:1 (15:13, 8:11, 11:8, 11:7), zaś w ćwierćfinale wygrali ze Szwedami Emilem Anderssonem i Danielem Gustafssonem 3:1 (11:7, 10:12, 11:3, 11:4).

Natomiast paryski turniej Polacy zaczęli od zwycięstwa z Japończykami Mahiro Funuyama, Katsuyoshi Yagi 3:1 (12:14, 11:7, 11:9, 11:0).

34-letni Patryk Chojnowski, złoty medalista Igrzysk Paralimpijskich w Londynie i Tokio, będzie teraz walczył w Paryżu w grze pojedynczej w klasie 10.

W LOTTO Superlidze od tego sezonu będzie występować w barwach SBR Dojlidy Białystok.

Wynik finału MD18:

Patryk Chojnowski, Piotr Grudzień (Polska) – Liu Chaodong, Zhao Yiqing (Chiny) 3:0 (13:11, 11:8, 11:7).