You are currently viewing Mistrzostwa Europy: świetny mecz Miłosza Redzimskiego z Francuzem Gauzym

Mistrzostwa Europy: świetny mecz Miłosza Redzimskiego z Francuzem Gauzym

Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) lepszy od byłej ósmej rakiety świata Simona Gauzy’ego. Reprezentant Polski pokonał Francuza 4:0 w 1/16 finału Mistrzostw Europy w Linzu.

18-letni Miłosz Redzimski rozegrał świetny pojedynek z 30-letnim Simonem Gauzym. W pierwszym secie Polak przegrywał 9:10, ale zwyciężył 12:10. W drugim prowadził już 10:5, skończyło się do 9, a w trzecim długo odrabiał straty, ostatecznie triumfując 11:9. Ostatni set pod kontrolą zawodnika Dartomu Bogorii.

Tak więc w 1/16 finału Miłosz Redzimski wygrywa z Simonem Gauzym 4:0 (12:10, 11:9, 11:9, 11:8).

W sobotnim meczu 1/8 finału spotka się z Hiszpanem Alvaro Roblesem, który pokonał Chorwata Ivora Bana 4:3.

W innych meczach 1/16 finału, m.in. Truls Moregard (Szwecja/ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz) wygrał z Eduardem Ionescu (Rumunia) 4:0, a porażki ponieśli: Lubomir Pistej (Słowacja/Energa Manekin Toruń) z Benediktem Dudą (Niemcy) 1:4, Benedek Olah (Finlandia/Balta AZS AWFiS Gdańsk) z Alexisem Lebrunem (Francja) 2:4 i Adam Szudi (Węgry/Akademia Zamojska Zamość) z Hiszpanem Juanem Perezem (Hiszpania) 2:4.

W 1/8 finału Wicemistrz Olimpijski z Paryża Truls Moregard zagra z Francuzem Thibault Poret.

W sobotę również ćwierćfinał debla, w którym Miłosz Redzimski i Maciej Kubik będą rywalizować z Trulsem Moregardem i Antonem Kallbergiem.