You are currently viewing Puchar Europy: Rewanż Orlicza, pierwsze mecze pozostałych drużyn

Puchar Europy: Rewanż Orlicza, pierwsze mecze pozostałych drużyn

W środę, 31 stycznia Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów rozegra rewanżowy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Europy. Z kolei rywalizację o półfinał rozpoczną Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i Dekorglass Działdowo.

Po wczorajszej porażce u siebie z Pontoise Cergy 1:3 (w setach 8:9), Orlicz musi wygrać na wyjeździe 3:1 lub 3:0, aby doprowadzić do Golden Match.

Dogrywka rozpoczyna się, zgodnie z regulaminem ETTU, 10 minut po rewanżu. Rozgrywane są maksymalnie trzy pojedynki, każdy na „dystansie” jednego seta. Zwycięża ten zespół, którego zawodnicy wygrają dwa takie mini-mecze.

Global Pharma Orlicz 1924 udał się do Francji w 4-osobowym składzie: Park Jeongwoo, Daniel Bąk, Piotr Cyrnek, Robert Floras. Polski zespół na miejscu pozna ustawienie rywali, którzy do Polski przyjechali bez Lim Jonghoona, Oh Junsunga, Marcosa Freitasa i Tristana Flore.

– Lecimy do Francji z pozytywnym nastawieniem. Mecz przed własną publicznością nie potoczył się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Nadal wszystko jest w naszych rękach i we środę będziemy chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony i odwrócić losy dwumeczu – mówi Bartosz Majcher, menedżer Orlicza.

Ostatniego dnia stycznia odbędą się także mecze: Polski Cukier Gwiazda – Dartom Bogoria i El Nino Praga – Dekorglass.

Zwycięzca „polskiego” dwumeczu spotka się w półfinale z Orliczem lub Pontoise, a Dekorglass mógłby trafić na Felbermayr Wels lub Sokah Haboken.

Program meczów 31 stycznia

• 17:00 Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (rewanż 8 lutego)
  • 18:00 El Nino Praga – Dekorglass Działdowo (rewanż 3 lutego)
  • 19:30 Pontoise Cergy – Global Pharma Orlicz 1924 (w Suchedniowie 1:3)