You are currently viewing Jak grają rezerwy klubów LOTTO Superligi?

Jak grają rezerwy klubów LOTTO Superligi?

Większość z 14 klubów LOTTO Superligi posiada zespoły rezerw, grające od 1 do 4 ligi. Jak prezentują się w swoich rozgrywkach i kto w nich występuje w sezonie 2022/23? Nie brakuje młodych tenisistów stołowych, ale i doświadczonych, “głośnych” nazwisk.

1 liga
Grupa północna – wiceliderem jest ZKS II Zielona Góra, czyli zaplecze Palmiarni (8 miejsce w LOTTO Superlidze). Podstawowy skład tworzą Patryk Bielecki, Igor Misztal, Łukasz Wachowiak, Mateusz Żelengowski, ale zagrali także m.in. Kamil Nalepa, Mateusz Zalewski i Krzysztof Michno. Zielonogórzanie tracą tylko punkt do Energi Morlin Ostróda, ale mają jeden mecz mniej rozegrany.

Na północy w 1-ligowych rozgrywkach występują także drugie zespoły Energi Manekina Toruń (10 lokata), Dekorglassu Działdowo (1), AZS AWFiS Balta Gdańsk (5). To drużyny ze środka tabeli. Gdańszczanie tworzą mieszankę doświadczenia z młodością, a najlepiej spisują się Maksymilian Miastowski 9-0, Artur Daniel 12-8 oraz grający na stałe w elicie Szymon Malicki 5-1, Tomasz Tomaszuk 4-0. W Dekorglassie wyróżnia się Xu Wenliang 13-3, który swoje doświadczenie wykorzystuje także w superlidze i europejskich pucharach. Szansę gry w “dwójce” dostali również kadeci Michał Lipowski, Kryspin Stolarczyk, Adam Piotrowski. Z kolei w Toruniu, poza doświadczonymi Konradem Kulpą i Tomaszem Kotowskim, to jednak gra młodzież: Dawid Michna, Konrad Staszczyk, Samuel Michna, Kacper Szurlej.

Grupa południowa – w drugiej części tabeli plasują się KU AZS Politechnika II i Bogoria II Grodzisk Mazowiecki. W zespole akademików występują w większości bardzo młodzi pingpongiści, którzy sprawdzają się także na najwyższym szczeblu, jak Patryk Dziuba, Miłosz Sawczak, Michał Olbrycht, Maciej Domin, Szymon Brud, wspierani czasem przez weterana Krzysztofa Marcinowskiego. Zadebiutował też Szymon Flaumenhaft z rocznika 2009.
W rezerwach Dartomu Bogorii występują m.in. Michał Gawlas i Jacek Mitas, ale też Arkadiusz Żuk i Przemysław Sałaciński.

2 liga
Villa Verde II Olesno – 3 miejsce w grupie podkarpacko-małopolskiej. Z zawodników superligowych grają Daniel Lis, Rafał Tatarczuch, Fidel Suravajjula, Artur Białek oraz Maciej Karmoliński, który niedawno zadebiutował w elicie. Najmłodszy w składzie rezerw jest 14-letni Aleksander Pilch.

Global Pharma Orlicz 1924 II Suchedniów – wicelider grupy świętokrzysko-łódzkiej. Tylko punkt straty do Orląt Bilcza. U boku Pawła Włodyki, Bartosza Majchera, Dawida Stąpora grają młodzi Adam Gbiorczyk i Mateusz Michta, a “dwójce” pomagali także Piotr Cyrnek, Daniel Bąk, a nawet Robert Floras, który zagrał w meczu w Łowiczu.

UKS Dojlidy Białystok – 4 pozycja na Podlasiu. Drużynę reprezentują m.in. Konrad Gryk i Szymon Patejczuk. Ciekawostką jest fakt, że w tej samej lidze Dojlidy mają także kobiecy zespół rywalizujący z mężczyznami.

3-4 liga
W woj. kujawsko-pomorskim Olimpia-Unia II Grudziądz plasuje się na 7 miejscu w stawce 12 klubów 3-ligowych, zaś Polski Cukier Gwiazda II Bydgoszcz jest liderem 4-ligowych rozgrywek.

Dodaj komentarz