You are currently viewing Mecz ostatniej szansy w Oleśnie

Mecz ostatniej szansy w Oleśnie

Nie zwalniają tempa kluby LOTTO Superligi, podzielonej w drugiej fazie rozgrywek na Grupy: Mistrzowską i Spadkową. W najbliższy piątek obejrzymy 4 mecze. Spotkaniem ostatniej szansy można nazwać rywalizację między beniaminkiem UKS Villa Verde a SBR Dojlidami Białystok.

LOTTO Superligę opuszczą 4 kluby i od dłuższego czasu było raczej przesądzone, że jednym z nich będzie Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów. Po odejściu najlepszych zawodników, w kadrze pozostali juniorzy, którzy walczą ambitnie, co jakiś czas sprawiają niespodzianki, ale jeszcze sporo pracy przed nimi.

Kto podzieli los rzeszowian? Na dziś w najtrudniejszej sytuacji są zespoły z Olesna – 11 punktów w 15 meczach oraz Białegostoku – 12 punktów w 14 spotkaniach. Zwycięzca piątkowej potyczki pozostanie w grze, ale przegrany będzie już w bardzo ciężkiej sytuacji. Faworytem jest drużyna z Podlasia wzmocniona Li Yongyinem.

W Grupie Spadkowej trwa też walka o zajęcie 1 miejsca, czyli de facto 8 i jednocześnie premiowanego awansem do play-off. Wczoraj Akademia Zamojska Zamość niespodziewanie wygrała aż 3:0 na wyjeździe z Palmiarnią Zielona Góra. W piątek Palmiarnię czeka mecz w Toruniu z Energą Manekinem, która w spotkaniach z najsłabszymi (Rzeszów, Olesno) nie zawiodła i zdobyła 6 punktów.

W Grupie Mistrzowskiej tym razem zagrają ekipy z pozycji 4-7. Mecz Dekorglass Działdowo – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz został przełożony na 28 lutego, bowiem 10 lutego bydgoszczanie zmierzą się w Grodzisku Mazowieckim z Dartomem Bogorią w ćwierćfinale Pucharu Europy. To spotkanie rewanżowe, które przesądzi o tym, kto zagra z… Dekorglassem w półfinale. W Bydgoszczy minimalnie lepsi byli tenisiści stołowi z Mazowsza 3:2.

Program 16 kolejki

Grupa Mistrzowska
10.02, 17:00 Oxynet Jarosław – AZS AWFiS Balta Gdańsk
10.02, 18:00 Olimpia-Unia Grudziądz – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
28.02, 17:00 Dekorglass Działdowo – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz

Grupa Spadkowa
10.02, 18:00 Energa Manekin Toruń – Palmiarnia Zielona Góra
10.02, 18:00 Villa Verde Olesno – SBR Dojlidy Białystok
18.02, 14:00 Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów – Petralana TTS Polonia Bytom

Dodaj komentarz