You are currently viewing Kwalifikacje olimpijskie: Lubomir Pistej zagrał w finale, ale bez sukcesu
xr:d:DAEoVeEIA9E:2457,j:6159097207467296940,t:24041307

Kwalifikacje olimpijskie: Lubomir Pistej zagrał w finale, ale bez sukcesu

Tenisiści stołowi z klubów LOTTO Superligi rywalizowało w czeskim Havirovie w olimpijskich kwalifikacjach w grze mieszanej. Najbliżej awansu na Igrzyska w Paryżu był Słowak Lubomir Pistej z Oxynetu Jarosław (razem z Barborą Balazovą).

Po 3 zwycięskich spotkaniach, m.in. z Węgrami Nandorem Ecseki i Dorą Madarasz 4:3 i Austriakami Robertem Gardosem i Sofią Polcanovą 4:3, w finale tzw. czwartej drabinki (KO4) Lubomir Pistej i Barbora Balazova ponieśli porażkę ze Szwedami Kristianem Karlssonem i Chiristianą Kallberg 0:4.

W 2-dniowych kwalifikacjach uczestniczyli także Mołdawianie Vladislav Ursu (Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz) i Alexandra Chiriacova, Grecy Georgios Stamatouros (Balta AZS AWFiS Gdańsk) i Malamatenia Papadimitriou. Były zawodnik Olimpii-Unii Grudziądz Samuel Kulczycki grał z Zuzanną Wielgos.

W pierwszym dniu tylko Polacy odnieśli zwycięstwo, a lepiej było w piątek.

Vladislav Ursu i Alexandra Chiriacova wygrali z Czecham Janem Valentą i Zdeną Blaskovą 4:2, a w ćwierćfinale przegrali z Hiszpanami Alvaro Roblesem i Marią Xiao 2:4.

Samuel Kulczycki i Zuzanna Wielgos dotarli do półfinału. Pokonali miksty z Filipi i Chile, ale ponieśli porażkę z Alvaro Roblesem i Marią Xiao 1:4.