You are currently viewing Truls Moregard i Vladislav Ursu na podium Mistrzostw Europy

Truls Moregard i Vladislav Ursu na podium Mistrzostw Europy

Wicemistrz olimpijski z Paryża, Szwed Truls Moregard (Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz) zdobył 2 medale – srebrny w deblu ze swoim rodakiem Antonem Kallbergiem oraz brązowy w singlu – w zakończonych w Linzu Indywidualnych Mistrzostwach Europy.

W finale gry deblowej Truls Moregard i Anton Kallberg (w ćwierćfinale wyeliminowali Miłosza Redzimskiego i Macieja Kubika) przegrali z francuskimi braćmi Felix Lebrun/Alexis Lebrun 0:3.

Brąz w tej konkurencji wywalczyli Mołdawianin Vladislav Ursu z Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz i Austriak polskiego pochodzenia Maciej Kołodziejczyk, kiedyś grający w LOTTO Superlidze w Palmiarni Zielona Góra. W półfinale ulegli rodzeństwo Lebrun 0:3.

W grze pojedynczej po brąz sięgnął Truls Moregard, po półfinałowej porażce z Alexisem Lebrunem 0:4. W finale Francuz wygrał z Niemcem Benediktem Dudą 4:0.

W 1/8 finału Miłosz Redzimski z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki uległ 0:4 Alexisowi, starszemu bratu Felixa.

W grze mieszanej triumfowali reprezentanci Hiszpanii Alvaro Robles i Maria Xiao.