You are currently viewing Drugie zwycięstwo beniaminka z Olesna

Drugie zwycięstwo beniaminka z Olesna

Zwycięstwo beniaminka Villa Verde KS Olesno z Wicemistrzem Polski Dekorglassem Działdowo 3:2 było największą niespodzianką 3 kolejki LOTTO Superligi.

Japończyk Taisei Matsusihta bez straty seta pokonał polskich liderów Dekorglassu Jakuba Dyjasa i Samuela Kulczyckiego. Punkt zdobył też Ukrainiec Jaroslav Zhmudenko. Z kolei Wang Zeng Yi poniósł porażki z Samuelem Kulczyckim i Jakubem Dyjasem.

Wcześniej Villa Verde KS pokonał w Suchedniowie Global Pharma Orlicz 1924 – 3:2, a bardzo dobrze zagrał również u siebie z Mistrzem Polski Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki (1:3).

Pozostali beniaminkowie dzisiaj przegrywali na wyjazdach – KTS Gliwice z Global Pharma Orliczem 1:3 i Energa Manekin Toruń z Petralaną Polonią Bytom 2:3.

Nie do zatrzymania był Tajwańczyk Liao Cheng-Ting z Orlicza 1924, który wygrał z Grzegorzem Felkelem 3:0 i Ho Kwan Kitem z Hongkongu 3:2, mimo że było 0:2. Ho Kwan Kit nie sprostał też Słoweńcowi Deni Kożulowi.

Bohaterami spotkania w Bytomiu byli Szwedzi – Anders Eriksson wywalczył 2 pkt, a Viktor Brodd 1. Tym razem bez zwycięstwa Japończyk Miki Hayato z toruńskiego zespołu.

Przy stanie 2:2 w meczu, Anders Eriksson spotkał się z Miki Hayato. Szwed prowadził 2:1 i 10:6, ale nie wykorzystał 4 meczboli i przegrał 10:12. W 5 secie triumfował 6:4.

Z kolei Olimpia Grudziądz uległa Balta AZS AWFiS Gdańsk 2:3, a zwycięski punkt zdobył Portugalczyk Diogo Carvalho. Pokonał Fina Alexa Naumiego 3:0. W fińsko-fińskiej grze Alex Naumi przegrał 1:3 z Benedekiem Olahem, który zdobył 2 punkty dla gdańskiej drużyny.