You are currently viewing Pierwsze zwycięstwo SBR Dojlidy

Pierwsze zwycięstwo SBR Dojlidy

W zaległym meczu 3 kolejki LOTTO Superligi, SBR Dojlidy Białystok pokonały Akademię Zamojską Zamość 3:1. To pierwsze w tym sezonie zwycięstwo podlaskiej drużyny.

Białostoczanie szybko zrehabilitowali się za niedzielną porażkę z beniaminkiem KTS Gliwice. Chociaż początek dzisiejszego spotkania był nieudany, bowiem Patryk Chojnowski przegrał 1:3 z Piotrem Chodorskim (kiedyś razem grali debla w młodszych reprezentacjach).

Później Chan Baldwin z Hongkongu wygrał z Węgrem Adamem Szudim 3:0 i Grek Konstantinos Angelakis z Janem Zandeckim 3:1.

W czwartym pojedynku Patryk Chojnowski prowadził z Adamem Szudim 2:0 i dobrze zaczął także trzeciego seta. Tymczasem to rywal doprowadził do 2:2. W piątym secie Mistrz Paraolimpijski wygrywał 4:2 i 5:4, by ostatecznie zwyciężyć 6:5.

W piątek SBR Dojlidy zmierzą się w Toruniu z Energą Manekin, a zamościanie podejmą Olimpię Grudziądz.

Tymczasem już jutro Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zagra z Petralaną Polonią Bytom.

SBR Dojlidy Białystok – Akademia Zamojska Zamość 3:1
Patryk Chojnowski – Piotr Chodorski 1:3 (11:13, 11:9, 7:11, 6:11)
Chan Baldwin – Adam Szudi 3:0 (11:8, 14:12, 11:4)
Konstantinos Angelakis – Jan Zandecki 3:1 (11:8, 5:11, 11:7, 11:3)
Patryk Chojnowski – Adam Szudi 3:2 (14:12, 11:3, 5:11, 8:11, 6:5)