Raport meczowy: Kolejka 13 - miejsca 7-12 - czwartek, 05 luty 2015 - 18:00
ENERGA MANEKIN Toruń vs POLTAREX POGOŃ Lębork
3
0

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Chen Weixing 3 - 0 Jakub Perek
11:3 ; 11:3 ; 12:10
Konrad Kulpa 3 - 0 Filip Szymański
12:10 ; 11:9 ; 11:7
Paweł Chmiel 3 - 0 Marek Prądzinski
11:3 ; 11:9 ; 8:10 ; 11:6

Zapowiedź meczu

W czwartkowy wieczór w Toruniu nie zabraknie pingpongowych emocji na najwyższym poziomie. Zajmująca pierwsze miejsce w grupie spadkowej Energa-Manekin podejmie walczącą o utrzymanie Poltarex Pogoń Lębork. Początek spotkania o godzinie 18.
 
Zdecydowanym faworytem meczu są gospodarze, którzy z lokalnym rywalem - Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz, walczą o zajęcie na koniec sezonu siódmego miejsca. Po 12. kolejkach obydwa zespoły mają na swoich kontach po 18 punktów i wszystko wskazuje na to, że o wyższej lokacie po zakończeniu rundy zasadniczej zadecyduje bezpośrednie starcie.
 
Za Energą-Manekin w czwartkowym pojedynku przemawia nie tylko atut własnej hali, ale także wynik pierwszej konfrontacji obydwu ekip. W pierwszej części sezonu torunianie pewnie wygrali w Lęborku 3:0. Najbliższy odniesienia wygranej w szeregach Poltarex Pogoni był Jakub Perek. Leworęczny pingpongista dość nieoczekiwanie nawiązał wyrównaną walkę z Chenem Weixingiem, ulegając austriackiemu defensorowi dopiero po tie breaku.
 
Na cztery kolejki przed zakończeniem rywalizacji w grupie spadkowej, sytuacja Poltarex Pogoni Lębork nie jest najlepsza. Podopieczni Wojciecha Potrykusa zajmują aktualnie 11 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem zaledwie pięciu punktów. Do dziesiątego zespołu Politechniki Rzeszów tracą pięć "oczek" i raczej mało prawdopodobne wydaje się, aby lęborczanom udało się odrobić tak dużą stratę i wskoczyć na miejsce gwarantujące pozostanie w elicie na kolejny sezon.
 
Czwartkowe starcie w hali przy ulicy Międzymurze 2 w Toruniu rozpocznie się o godzinie 18. Bezpośrednia transmisja z tego meczu na oficjalnej stronie Polskiej Superligi Tenisa Stołowego - www.superliga.com.pl. Retransmisja w SportKlubie.
 
Mateusz Przybył