You are currently viewing Andrew Baggaley wygrał „Dimakt Cup VI” w Gdańsku

Andrew Baggaley wygrał „Dimakt Cup VI” w Gdańsku

4-krotny Mistrz Świata w ping-pongu Andrew Baggaley bez straty seta triumfował w turnieju „Dimakt Cup VI” w Gdańsku. W finale Anglik pokonał swojego kolegę klubowego, obchodzącego w sobotę 38 urodziny Filipa Szymańskiego 3:0.

Wcześniej w półfinale Filip Szymański, były Mistrz Polski w deblu i mikście stoczył bardzo zacięty pojedynek z Arturem Danielem z AZS AWFiS Balta Gdańsk, który w 2009 roku został Mistrzem Polski w singlu. Artur Daniel prowadził 2:0, ale ostatecznie zwyciężył Filip Szymański 3:2.

W całych zawodach 3. miejsce zajął Adrian Więcek z TTS Polonia Bytom, czwarty był Artur Daniel a piąty Daniel Górak z Uczelni Państwowej Zamość.

W Gdańsku rywalizowało 58 zawodników z 7 krajów (Indie, Anglia, Francja, Dania, Ukraina, Szwecja i Polska).

Tytułu nie udało się obronić Adamowi Doszowi z Poltarex Pogoni Lębork, który w tej edycji turnieju nie zdołał awansować do ćwierćfinału.

„Dimakt Cup VI” był sprawdzianem przed niedzielną Galą Tenisa Stołowego o Puchar Krajowej Spółki Cukrowej SA w Bydgoszczy i startem LOTTO Superligi na początku września.