You are currently viewing Tylko Petralana TTS Polonia wykorzystała atut własnej hali

Tylko Petralana TTS Polonia wykorzystała atut własnej hali

W piątek rozpoczęły się zmagania grupowe w LOTTO Superlidze. Jedynym zespołem, który zwyciężył w swojej hali była Petralana TTS Polonia Bytom. Ale śląski zespół wciąż jest na spadkowym miejscu.

Bytomianie grali dzisiaj z SBR Dojlidami Białystok, wzmocnionymi wracającym do składy po bardzo, bardzo długiej przerwie Li Yongyinem. Chińczyk ostatnio trenował w niemieckim Saarbruecken i miał za zadanie odmienić podlaską drużynę. Udało mu się to połowicznie.

W pierwszym pojedynku Patryk Chojnowski pokonał imiennika Zatówkę 3:0, a następnie Jakub Perek 0:3 uległ Li Yongyinowi. Wang Lichen przegrywał z Tomaszem Lewandowskim 0:2, a mimo to triumfował 3:2 i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 2:1. Mecz “zamknął” Patryk Chojnowski po zwycięstwie z Li Yongyinem 2:1.

Oglądam mecze LOTTO Superligi od lat, a dziś był jeden z najlepszych w historii. Kibice bili brawo na stojąco po wielu niesamowitych akcjach. Ważne zwycięstwo za 3 punkty, ale już jesteśmy myślami przy wtorkowym spotkaniu z Olesnem – mówi Michał Napierała, menedżer Petralana TTS Polonia.

Beniaminek Villa Verde Olesno bez azjatyckich wzmocnień przegrał z Energą-Manekinem 1:3. Z pewnością bardzo ucieszył się z sukcesu trener torunian Grzegorz Adamiak, który grał w Oleśnie w latach 2018-20, jeszcze za czasów 1-ligowych.

W piątek po jednym punkcie zdobyli Damian Węderlich, Konrad Kulpa, który przerwał serię porażek w singlu oraz Tomasz Kotowski. W swoim pierwszym występie Tomasz Kotowski niespodziewanie przegrał z blisko 49-letnim Radkiem Mrkvicką.

W tabeli Grupy Spadkowej coraz wyraźniej zaczynają odstawać kluby z Białegostoku i Olesna. Na końcu jest Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów. Dzisiaj akademicy nie sprostali Akademii Zamojskiej Zamość (1:3), chociaż niespodziankę sprawił Maciej Domin i pokonał Przemysława Walaszek 3:2.

Po kontuzji znów zagrał Szymon Kolasa, ale jeszcze nie zdołał wrócić do wysokiej dyspozycji i nie wygrał seta z Andrew Baggaleyem oraz Piotrem Chodorskim.

W jedynym meczu Grupy Mistrzowskiej AZS AWFiS Balta Gdańsk w swojej hali przegrała z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 1:3. Wandżi na otwarcie ograł Daniela Bąka, a niewiele zabrakło aby Tomasz Tomaszuk pokonał Roberta Florasa.

Tak się nie stało i od tej gry punktowali tylko goście. W rywalizacji leworęcznych pingpongistów 17-letni Kowa Nakamura okazał się lepszy od 34-letniego Szymona Malickiego. Na koniec doszło do spotkania Wanga Zeng Yi z Robertem Florasem. Po zwycięstwie w pierwszym secie do 9, w drugim Robert Floras miał 10:8, 11:10, a po chwili to Wandżi stanął przed szansą doprowadzenia do trzeciego seta. Nie wykorzystał prowadzenia 12:11 i ostatecznie przegrał 12:14.