You are currently viewing Zwycięstwo An Jaehyuna w deblu w WTT Star Contender

Zwycięstwo An Jaehyuna w deblu w WTT Star Contender

  • Post category:Aktualności

Nowy zawodnik klubu LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz Koreańczyk An Jaehyun wraz ze swoim rodakiem Cho Seungminem triumfował w grze podwójnej turnieju WTT Star Contender, który zakończył się w stolicy Kataru – Doha.

W finale reprezentanci Korei Południowej pokonali Anglików Paula Drinkhalla (grał kilka lat temu w LOTTO Superlidze) i Liama Pitchforda 3:1. W półfinale z Brytyjczykami przegrali 0:3 Słoweniec Bojan Tokić i Belg Cedric Nuytinck. Przed 3 miesiącami Cedric Nuytinck i Jakub Dyjas z Dekorglassu Działdowo zostali Wicemistrzami Europy w Warszawie.

W singlu mężczyzn zwyciężył Brazylijczyk Hugo Calderano. W 1/16 finału były zawodnik Dekorglassu Działdowo Chorwat Andrej Gacina zrewanżował się za porażkę 1:3 w półfinale LOTTO Superligi Hindusowi Sathiyanowi Gnansekaranowi. Gacina wygrał 3:0.

W 1/8 finału Andrej Gacina pokonał Koreańczyka Cho Seungmina 3:0, a w ćwierćfinale przegrał ze Słoweńcem Darko Jorgiciem 0:3. W najlepszej „8” był też znany z LOTTO Superligi Wong Chun Ting z Hongkongu, ale uległ Anglikowi Liamowi Pitchfordowi 0:3.

Rundę wcześniej Liam Pitchford wygrał z kolejnym byłym zawodnikiem z Hongkongu grającym kiedyś w Polsce Ho Kwan Kitem 3:1, a Liam Siu Hang (Hongkong ) przegrał z Finem Benedekiem Olahem 1:3. Ponadto w 1/8 finału nowy tenisista stołowy Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki Tajwańczyk Chuang Chin-Yuan przegrał z Koreańczykiem Lee Sangsu 1:3.

W 2 rundzie m.in. Lam Siu Hang wygrał z Chorwatem Tomislavem Pucarem 3:0, Chuang Chih-Yuan z Austriakiem Danielem Habesohnem 3:2, Ho Kwan Kit ze Słowakiem Wang Yangiem 3:2.

Dodaj komentarz