You are currently viewing An Jaehyun Drużynowym Mistrzem Azji, Chuang Chih-Yuan Wicemistrzem

An Jaehyun Drużynowym Mistrzem Azji, Chuang Chih-Yuan Wicemistrzem

W finale rozgrywanych w Doha Drużynowych Mistrzostw Azji Korea Południowa wygrała z Tajwanem 3:1. Po jednym punkcie dla swoich drużyn zdobyli An Jaehyun z LOTTO Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz i Chuang Chih-Yuan z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

W spotkaniu o złoty medal An Jaehyun wygrał z Feng Yi-Hsin 3:0, a Chuang Chih-Yuan pokonał Lee Sangsu 3:1.

W półfinałach Korea Płd. triumfowała w spotkaniu z Indiami 3:0, a Tajwan zwyciężył w meczu z Japonią 3:2. Porażek doznali Hindusi Sathiyan Gnanasekaran i Harmeet Desai. Obecny zawodnik Sokołowa SA Jarosław przegrał z Jang Woojin 1:3, a były pingpongista bydgoskiego klubu z Cho Seungmin 2:3.

W meczu o miejsca 5-6 Singapur, w składzie z Pang Yew En Koen, uległ Iranowi 0:3. Były gracz Fibrain AZS Politechniki Rzeszów przegrał z Nimą Alamianem 1:3.

Na 7 lokacie w turnieju uplasowała się reprezentacja Hongkongu. W ostatnim występie wygrała z Kazachstanem 3:0, a punkty zdobyli Wong Chun Ting, Ng Pak Nam i Lam Siu Hang.

Wcześniej w ćwierćfinałach m.in. Korea Płd. wygrała z Hongkongiem 3:1 (Wong Chun Ting pokonał Lee Sangsu 3:1), Indie ograły Iran 3:1 (Sathiyan Gnanasekaran pokonał Noshada Alamiyana 3:1), a Tajwan wygrał z Singapurem 3:0 (Chuang Chih-Yuan zwyciężył Pang Yew En Koena 3:0).

W turnieju uczestniczył także m.in. Uzbek Zokhin Kenjaev z Sokołowa SA Jarosław.

Dodaj komentarz