You are currently viewing Chuang Chin-Yuan w półfinale singla Mistrzostw Azji

Chuang Chin-Yuan w półfinale singla Mistrzostw Azji

Nowy nabytek Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki Chuang Chih-Yuan awansował do półfinału Mistrzostw Azji w grze pojedynczej! Turniej rozgrywany jest w Doha. Jutro na jego drodze stanie Koreańczyk Jang Woojin.

W meczach ćwierćfinałowych Chuang Chih-Yuan, były Mistrz Świata w deblu i półfinalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie w singlu, wygrał z Japończykiem Yuto Kizukuri 3:0 (9, 4, 5), a Jang Woojin pokonał pozyskanego przez Dekorglass Działdowo na mecze Ligi Mistrzów Japończyka Kazuhiro Yoshimurę 3:0 (4, 4, 4).

Wcześniej Chuang Chih-Yuan zwyciężył w pojedynkach z Irańczykiem Nimą Alamianem 3:1 (9, 8, -10, 5) i Li Hon Mingiem z Hongkongu 3:0 (5, 2, 9).

W innych ciekawszych grach, w 1/8 finalu Kazuhiro Yoshimura pokonał Hindusa Sathiyana Gnanasekarana z Sokołowa SA Jarosław 3:1 (9, -6, 6, 9), brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata z 2019 roku Koreańczyk An Jaeyhun z Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszczy przegrał z Yuto Kizukuri 2:3 (3,-6,-7, 5, -4)

W męskim deblu brązowe medale zdobyli byli zawodnicy bydgoskiego klubu, Harmeet Desai i Manav Vikash Thakkar z Indii oraz ich rodacy Sathiyan Gnanasekaran i Sharath Kamal Achanta.

W mikście na najniższym stopniu Mistrzostw Azji także zobaczymy pingpongistów grających kiedyś w LOTTO Superlidze, a są to reprezentanci Hongkongu – Wong Chun Ting w parze z Doo Hoi Kem i Ho Kwan Kit z Lee Ho Ching.