You are currently viewing Chuang Chin-Yuan jednym z bohaterów Mistrzostw Azji

Chuang Chin-Yuan jednym z bohaterów Mistrzostw Azji

40-letni Chuang Chin-Yuan z Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki okazał się jednym z bohaterów Mistrzostw Azji, które zakończyły się w stolicy Kataru – Doha. Po zdobyciu srebrnego medalu w turnieju drużynowym, Tajwańczyk został srebrnym medalistą w singlu.

W poniedziałek informowaliśmy, że po 3 zwycięstwach z rzędu Chuang Chin-Yuan awansował do półfinału gry pojedynczej. We wtorek pokonał Koreańczyka Jang Woojina 3:1 (-6, 12, 7, 9), a w finale spotkał się z jego rodakiem Lee Sangsu. Po zaciętym pojedynku Tajwańczyk przegrał 2:3 (10, -6, -6, 7, -8).

Wcześniej w zawodach drużynowych w Doha złoto zdobyła Korea Południowa, a srebro Tajwan. W finałowym spotkaniu Chuang Chih-Yuan wygrał z… Lee Sangsu 3:1. W składzie zwycięzców był m.in. An Jaehyun z LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz. To brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata z Budapesztu z 2019 roku.

I An Jaehyun, i Chuang Chin-Yuan czekają na debiut w LOTTO Superlidze. Ten drugi zawodnik został sprowadzony przez Dartom Bogorię głównie z myślą o grze w Lidze Mistrzów i awansie do upragnionej czwórki (7-krotny Mistrz Polski kilka razy był w ćwierćfinale).

W Mistrzostwach Azji z klubów LOTTO Superligi grali także m.in. Japończyk Kazuhiro Yoshimura, pozyskany przez zwycięzcę poprzedniego sezonu Dekorglass Działdowo na mecze Ligi Mistrzów, Hindus Sathiyan Gnanasekaran i Uzbek Zokhin Kenjaev z Sokołowa SA Jarosław.

Wspomniany Chuang Chih-Yuan jest Mistrzem Świata w deblu z 2013 roku i półfinalistą Igrzysk Olimpijskich z 2012 roku w singlu. W Londynie przegrał o wejście do finału z Chińczykiem Wang Hao, a o brązowy medal z Niemcem Dimitrijem Ovtcharovem.