You are currently viewing Takuya Jin w niedzielę zadebiutuje w LOTTO Superlidze

Takuya Jin w niedzielę zadebiutuje w LOTTO Superlidze

Wyjazdowym, niedzielnym meczem z SBR Dojlidy Białystok, 30-letni Takuya Jin zadebiutuje w barwach Mistrza Polski Dartomu Bogorii. To czwarty japoński tenisista stołowy w zespole z Grodziska Mazowieckiego grający w LOTTO Superlidze.

Takuya Jin (ur. 02.03.1993), który przeszedł do Dartomu Bogorii z triumfatora Ligi Mistrzów FC Saarbruecken, jest już w Ośrodku w Grodzisku Mazowieckim, gdzie przygotowuje się do spotkania na Podlasiu.

– Z SBR Dojlidy zagramy w składzie: Takuya Jin, Panos Gionis, Miłosz Redzimski – mówi Tomasz Redzimski, trener obrońców tytułu w LOTTO Superlidze. W składzie zabraknie Marka Badowskiego i Michała Gawlasa, którzy w ten weekend zagrają w 1. Grand Prix Polski Seniorów w Gliwicach.

Przed Takuyą Jinem, w zespole Dartomu Bogorii występowali trzej inni zawodnicy z Japonii: Kaii Konishi, wcześniej pod nazwiskiem Yoshida (16.05.1981), Masaki Yoshida (30.09.1994) i Chan Kazuhiro (14.07.1985).

W LOTTO Superlidze wystąpiło dotąd kilkunastu pingpongistów z Japonii, a na tej liście są: Taimu Arinobu, Miki Hayato, Yuki Hirano, Asuka Machi, Kenta Matsudaira, Kenji Matsudaira, Taisei Matsushita, Yuki Matsuyama, Kentaro Miuchi, Kowa Nakamura, Shodai Sakane, Yuma Tanigaki, Shogo Tahara, Taku Takakiwa.

W niedzielę w Biaymstoku może dojść do pojedynku Japończyków Asuki Machiego (zastąpił w zespole swojego rodaka Kentaro Miuchiego) z Takuyą Jinem.

Obydwa zespoły rozpoczęły sezon 2023/24 od zwycięstw – Dartom Bogoria 3:1 z Palmiarnią Zielona Góra, a SBR Dojlidy 3:0 z AZS AWFiS Balta Gdańsk.