You are currently viewing Alan Kulczycki: „Liczyliśmy na 3 punkty, ale 2 też są bardzo dobre”

Alan Kulczycki: „Liczyliśmy na 3 punkty, ale 2 też są bardzo dobre”

„Przed meczem z Palmiarnią liczyliśmy na komplet punktów, ale wygrana za 2 punkty też jest bardzo dobrym wynikiem” – mówi Alan Kulczycki z KSTS Oxynet Jarosław.

Po porażce u siebie z Akademią Zamojską Zamość 2:3, drużyna z Podkarpacia pokonała wyjeździe Palmiarnię Zielona Góra 3:2. Za każdym razem o końcowych rezultatach decydowała gra deblowa.

– Z Andrejem Gaciną graliśmy po raz pierwszy, zaś z Jarkiem Zhmudenko trzeci raz. W poprzednim sezonie pokonaliśmy byłych Mistrzów Polski Konrada Kulpę i Tomasza Kotowskiego – powiedział 17-letni Alan Kulczycki.

Reprezentant Polski zbiera spore doświadczenie w grze podwójnej, bowiem w ostatnich miesiącach występował także z Amirrezą Abbasim i Woo Hyeonggyu.

Zbieram też doświadczenie i ogrywam się w singlu, chociaż w obecnym sezonie jeszcze nie wygrałem. Poniosłem porażki z Jesusem Cantero i Navidem Shamssem – dodał Alan Kulczycki.

W niedzielę w deblu Alan Kulczycki/Jaroslav Zhmudenko ograli parę Patryk Bielecki/Mateusz Zalewski 3:2 i 6-3.

– W skróconym secie trzeba szanować każdą piłkę, bo gra się toczy tylko do 6 punktów. Cieszę się,że to my zdobyliśmy pierwsi te 6 punktów, co dało nam w rezultacie zwycięstwo. A takie mecze jak z Palmiarnią w Zielonej Górze to dla mnie derbowe spotkanie – przyznał zawodnik pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego, a na co dzień uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu.

W najbliższy weekend Alan Kulczycki z Oxynetu zagra w Grand Prix Polski Seniorów w Gliwicach (w indywidualnych turniejach reprezentuje Dojlidy Białystok). – Potem czekają nas mecze w LOTTO Superlidze z Poltarex Pogonią w Lęborku 26 września i Petralana TTS Polonia Bytom w Jarosławiu 28 września. A następnie jeszcze GPP Juniorów.