You are currently viewing Dyjas pokonał Filusa i jest w najlepszej „16” w Tunezji

Dyjas pokonał Filusa i jest w najlepszej „16” w Tunezji

Po kolejnym bardzo ciężkim spotkaniu Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo) pokonał Niemca Ruwena Filusa 3:2 (8:11, 12:10, 6:11, 11:8, 11:5) i jest w najlepszej „16” World Table Tennis Contender w Tunezji.

2-krotny Mistrz Polski, który przygotowuje się do Indywidualnych Mistrzostw Świata, gra bardzo dobrze w Tunisie. Jeszcze dzisiaj będzie rywalizował w 1/8 finału z dobrze sobie znanym Francuzem Emmanuelem Lebessonem. Jakub Dyjas już z nim wygrał, ale też przegrał m.in. w półfinale ME 2016, gdzie Francuz zdobył złoto, a Polak brąz.

Spotkanie Jakuba Dyjasa z Emmanuelem Lebessonem rozpocznie się o g. 19:30 czasu polskiego.

W 1/8 finału jest także Hidus Sathiyan Gnansekaran z Sokołowa S.A. Jarosław, który wygrał 1 rundzie turnieju głównego z Hiszpanem Alvaro Roblesem 3:0 (11:9, 11:9,11:9). Alvaro Robles to aktualny Wicemistrz Świata w deblu, w parze z Rumunem Ovidiu Ionescu.

W następnej grze zawodnik klubu z Jarosławia spotka się z Senegalczykiem Ibrahima Diaw.

W 1/16 finału odpadli m.in. Szwed Truls Moregard (Dekorglass Działdowo) i Paragwajczyk Marcelo Aguirre (były tenisista stołowy Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz). Truls Moregard przegrał z Rosjaninem Maximem Grebnevem 2:3, a Marcelo Aguirre z Chorwatem Filipem Żeljko 0:3. Z kolejny Słowak Wang Yang, który kiedyś także grał w LOTTO Superlidze, przegrał z Niemcem Kayem Stumperem 2:3.

Dodaj komentarz