You are currently viewing Filip Młynarski obronił tytuł Mistrza Polski w ping-pongu
Gdansk, 22.01.2021, Tenis stolowy. LOTTO Superliga. Mecz AZS AWFiS Balta Gdansk - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Gdansk, Poland., Table tennis, LOTTO Superleague, Match AZS AWFiS Balta Gdansk - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Gdansk, Poland., NZ: stol, butterfly, LOTTO, marketing, TVP3 , FOT. Tomasz Zasinski / 400mm.pl

Filip Młynarski obronił tytuł Mistrza Polski w ping-pongu

Po 3-letniej przerwie spowodowanej pandemią wróciły Mistrzostwa Polski w ping-pongu. Złoty medal zdobył Filip Młynarski, a srebrny Filip Szymański. Obaj występowali w przeszłości w LOTTO Superlidze. Brąz wywalczył Radosław Malinowski.

Dwudniowy turniej, podzielony na sobotnie eliminacje i niedzielne zawody główne, odbył się w hali Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku.

W spotkaniu o tytuł mistrzowski Filip Młynarski pokonał Filipa Szymańskiego 3:1.

W sezonie 2009-10, pierwszym w historii LOTTO Superligi, 44-letni dziś Filip Młynarski grał w barwach klubu z Górek Noteckich. Z kolei 39-letni Filip Szymański występował w zespołach z Rzeszowa 2013-14, Lęborka 2014-15, Bytomia 2020-21 i Zamościa 2021-22.

Brąz wywalczył dziś Radosław Malinowski po zwycięstwie z Bartoszem Lebrechtem 3:2. Piąty set zakończył się wynikiem 15:14. W ping-pongu rozgrywa się sety do 15 pkt.

W półfinałach Filip Szymański pokonał Radosława Malinowskiego 2:0, a Filip Młynarski wygrał z Bartoszem Lebrechtem 2:0.

W historii Mistrzostw Świata najlepszymi Polakami są: Filip Szymański miejsca 5-8 i Zbigniew Leszczyński 9-16.