You are currently viewing Pierwszy Japończyk w składzie KSTS Oxynet Jarosław

Pierwszy Japończyk w składzie KSTS Oxynet Jarosław

W KSTS Oxynet Jarosław grało kilku Azjatów, m.in. trzech Chińczyków, ale do tej pory nie było Japończyka. We wtorek w barwach podkarpackiego klubu zadebiutuje Yuto Kizukuri.

– Dzisiaj Yuto Kizukuri wystąpi w spotkaniu przeciwko Poltarex Pogoni w Lęborku, a w czwartek zagra po pierwszy przed naszą publicznością. W Hali MOSiR Jarosław rywalem będzie Petralana TTS Polonia Bytom. Początek o g. 17:00. Zapraszam wszystkich kibiców – mówi Kamil Dziukiewicz, menedżer KSTS Oxynet.

W składzie drużyny Oxynet znaleźli się Yuto Kizukuri, Ukrainiec Jaroslav Zhmudenko i Alan Kulczycki.

W poprzednich sezonach w jarosławskim zespole występowali m.in. chińscy tenisiści stołowi Hou Yingchao, Cheng Jingqi i Han Qiyao.

Urodzony 22 października 1999 roku Yuto Kizukuri, uczestnik m.in. Polish Open 2015 w Warszawie, jest kolejnym debiutantem w Oxynecie w tym sezonie Lotto Superligi. Niedawno pierwszy raz zagrali Quadri Aruna, Andrej Gacina i Lubomir Pistej.

Podopieczni trenera-menedżera Kamila Dziukiewicza we wcześniejszych wrześniowych meczach wygrali z Palmiarnią w Zielonej Górze 3:2 oraz przegrali we własnej hali z Akademią Zamojską Zamość 2:3.