You are currently viewing Pucharowa szansa przed juniorem Michałem Gawlasem!

Pucharowa szansa przed juniorem Michałem Gawlasem!

Bardzo dobrze grający w LOTTO Superlidze 17-letni Michał Gawlas będzie miał szansę zadebiutowania w europejskich pucharach w Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki. W czwartek 17 lutego 7-krotni Mistrzowie Polski zagrają na wyjeździe z włoską Apuanią Carrara w pierwszym spotkaniu półfinałowym Pucharu Europy ETTU.

Dartom Bogoria zagra w Italii w składzie: Michał Gawlas, Marek Badowski i Czech Pavel Sirucek. Z różnych względów zabraknie Miłosza Redzimskiego (wczoraj wygrał turniej WTT Youth Contender U17 w belgijskim Spa), Greka Panagiotisa Gionisa i Chińczyka Shiyu Suna.

Trzymając rakietkę uchwytem piórkowym junior Michał Gawlas (ur. 02.01.2005 roku), wychowanek MKS Czechowice-Dziedzice, będzie miał szansę po raz pierwszy wystąpić na międzynarodowej arenie klubowej.

Podopieczny trenera Tomasza Redzimskiego zadebiutował w LOTTO Superlidze w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu zasadniczego. Wówczas sprawił dużą niespodziankę i pokonał 3:1 Rosjanina Viacheslava Burova z LOTTO Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz.

W obecnych rozgrywkach Michał Gawlas pokonał 3:2 Konrada Kulpę z Energi-Manekina Ostróda i 3:1 Jakuba Kuźmicza z Energi-Morlin Ostróda oraz przegrał 0:3 z Wang Zeng Yi z AZS AWFiS Balta Gdańsk i Hindusem Sathiyanem Gnanasekaranem z Sokołowa SA Jarosław.

Jutrzejszy mecz Dartomu Bogorii z Apuanią Carrara rozpocznie się o g. 17:00. Rewanż w środę 23 lutego o g. 18:00 w Grodzisku Mazowieckim.

We włoskiej drużynie występują m.in. znani z gry w klubach LOTTO Superligi Chorwat Andrej Gaćina, Włosi Mihai Bobocica i Leonardo Mutti.

Dodaj komentarz