You are currently viewing Mateusz Zalewski poznał rywali w 1 rundzie grupowej MME

Mateusz Zalewski poznał rywali w 1 rundzie grupowej MME

David Szantosi (Węgry), Andre Pierre Kases (Austria) i Simon Belik (Czechy) będą rywalami Mateusza Zalewskiego (Palmiarnia Zielona Góra) w 1 rundzie grupowej Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Sarajewie.

Turniej rozpoczyna się jutro. Dwaj najlepsi zawodnicy z każdej grupy awansują do dalszego etapu. Wtedy do rywalizacji dołączą: rozstawiony z numerem 1 Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki), nr 2 Samuel Kulczycki (Liebherr Ochsenhausen) i nr 5 Maciej Kubik (Zugbruecke Grenzau). Obaj grają od kilku lat w Niemczech, ale przygodę z seniorskim ping-pongiem zaczynali w LOTTO Superlidze w Olimpii-Unii Grudziądz.

W 2 rundzie tenisiści stołowi zostaną podzieleni na 8 grup po 4 osoby w każdej. Do 1/8 finału awansują zawodnicy z lokat 1-2.

W deblu z dwójką są rozstawieni Samuel Kulczycki/Maciej Kubik, a z trójką Mateusz Zalewski/Miłosz Redzimski. Polacy rozpoczną rywalizację od 1/8 finału.

W mikście wystąpią: Samuel Kulczycki/Zuzanna Wielgos, Miłosz Redzimski/Anna Brzyska, Maciej Kubik/Erce Harac (Turcja) i Mateusz Zalewski/Malamatenia Papadimitriou (Grecja).

W 2021 roku Maciej Kubik i Erce Harac zagrali razem w Mistrzostwach Świata Juniorów w Portugalii.

W Sarajewie w 1 rundzie zmierzą się: Zalewski/Papadimitriou – Tomas Martinko/Anna Klempererova (Czechy).

Dodaj komentarz