You are currently viewing Mateusz Zalewski: „Zbieram doświadczenie, a utrzymanie jest możliwe”

Mateusz Zalewski: „Zbieram doświadczenie, a utrzymanie jest możliwe”

„Po powrocie do LOTTO Superligi zbieram doświadczenie, a co do utrzymania jest możliwe, bez względu na to w jakim składzie będziemy występować w kolejnych meczach” – mówi niespełna 17-letni Mateusz Zalewski z ZKS Palmiarnia Zielona Góra.

Trener-menedżer Lucjan Błaszczyk ma dość szerokie pole manewru i w tym sezonie wystawił do gry już 7 zawodników. To 5 Polaków- Kamil Nalepa, Łukasz Wachowiak, Mateusz Zalewski, Mateusz Żelengowski i Patryk Bielecki oraz 2 Azjatów – Japończyk Taisei Matsushita i Irańczyk Navid Shams.

Rotacje wynikają i z dużej liczby zgłoszonych tenisistów stołowych, i oczywiście od obecnej formy danego zawodnika. Navid Shams trenuje z nami na co dzień, zaś Taisei Matsushita przyjechał na 2 tygodnie. Jestem zdanie, że i z nimi, i bez nich w składzie mamy spore szanse na utrzymanie. Ale jeśli będą grali Taisei i Navid, to wzrastają szanse nawet na wejście do pierwszej ósemki – powiedział Mateusz Zalewski.

Z polskich pingpongistów wygrywali w singlu Mateusz Zalewski 2-4 i Kamil Nalepa 2-6. Pozostali przegrywali, podobnie jak w deblu Kamil Nalepa/Mateusz Zalewski i Mateusz Zalewski/Mateusz Żelengowski. Zdecydowanym liderem zielonogórskiego zespołu jest Taisei Matsushita 6-1.

Swoje występy w LOTTO Superlidze oceniam pozytywnie, wygrałem z Szymonem Malickim i Jakubem Perkiem, a rywalizowałem też z 3 Azjatami – Kim Donghyunem, Sun Shiyu i Woo Hyeonggyu. Jakuba Perka wcześniej pokonałem na Grand Prix Polski Seniorów. To jeden z moich trenerów, z którym współpracuję w Drzonkowie i kadrze narodowej – przyznał Mateusz Zalewski.

W listopadzie i grudniu czekają go mecze w LOTTO Superlidze i w turniejach międzynarodowych. Już w niedzielę Biało-Czerwoni wyjeżdżają na zawody do węgierskiego Szombathely, a potem start w Senec w Słowacji. Zwieńczeniem roku będzie dla Mateusza Zalewskiego start w Mistrzostwach Świata Juniorów w Tunisie.

W tabeli Palmiarnia zajmuje 11 miejsce z dorobkiem 8 punktów. Traci punkt do „bezpiecznej” Petralana TTS Polonia Bytom. Za drużyną z Zielonej Góry plasują się Villa Verde Olesno 6 pkt, SBR Dojlidy Białystok 3 i Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 2.

Dodaj komentarz