You are currently viewing World Table Tennis Contender: Dyjas pokonał Szocsa, teraz Filus

World Table Tennis Contender: Dyjas pokonał Szocsa, teraz Filus

To był bardzo dobry mecz w wykonaniu Jakuba Dyjasa (Dekorglass Działdowo). Polak wygrał z Rumunem Hunorem Szocesem z Werderu Brema 3:2 (8:11, 11:3, 9:11, 14:12, 11:7) w ostatniej rundzie eliminacji do turnieju cyklu World Table Tennis Contender w Tunisie.

W 1 rundzie tunezyjskich zawodów Jakub Dyjas spotka się z innym zawodnikiem z Bundesligi Niemcem Ruwenem Filusem (TTC RhönSprudel Fulda-Maberzell).

Do turnieju głównego w Tunisie nie udało się awansować żadnemu z byłych tenisistów stołowych klubów LOTTO Superligi – Paragwajczyk Marcello Aguirre przegrał z Niemcem Fanbo Mengiem 0:3, Hindus Manav Vikash Thakkar z Chorwatem Filipem Żeljko 1:3 i Francuz Abdel-Kader Salifou z Belgiem Martinem Allegro 1:3.

Potem jednak okazało się, że Marcelo Aguirre dostał się do drabinki jako „szczęśliwy przegrany” i zmierzy się z Filipem Żeljko.

Jutro w 1/16 finału, poza meczem Jakuba Dyjasa z Ruwenem Filusem, dojdzie m.in. do spotkań Sathiyana Gnanasekarana (Indie) z Sokołowa S.A. Jarosław z Hiszpanem Alvaro Roblesem i Szweda Trulsa Moregarda z Dekorglass Działdowo z Rosjaninem Maksimem Grebnevem.

Dodaj komentarz