You are currently viewing Patryk Chojnowski zadebiutował w lidze… Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Patryk Chojnowski zadebiutował w lidze… Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Multimedalista Igrzysk Paraolimpijskich i czołowy tenisista LOTTO Superligi, Patryk Chojnowski zadebiutował w lidze… Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Występy na Bliskim Wschodzie łączy z grą w Petralana TTS Polonia Bytom oraz włoskiej ekstraklasie osób niepełnosprawnych.

Zadebiutowałem w zespole Al Nasr SC z Dubaju. Wygraliśmy 4:3, zdobyłem 2 punkty, a w jednym z pojedynków pokonałem mojego rówieśnika Maćka Nowalińskiego – mówi Patryk Chojnowski (ur. w 1990 roku).

Maciej Nowaliński jest pingpongistą Akademii Zamojskiej Zamość, ale dotąd nie występował w LOTTO Superlidze.

W każdym zespole może być jeden obcokrajowiec, pozostali grający to miejscowi zawodnicy. Poziom może nie jest najwyższy, ale to dla mnie nowe, ciekawe doświadczenie sportowe – dodał Patryk Chojnowski, który występował w kadrze Polski w tenisie stołowym, a od lat zdobywa trofea w reprezentacji w paratenisie stołowym.

Już w najbliższy piątek, 3 lutego Patryk Chojnowski zagra w LOTTO Superlidze w meczu Petralana TTS Bytom – SBR Dojlidy Białystok. To spotkanie w ramach 1 kolejki Grupy Spadkowej.

Mecz rozpocznie się nietypowo, bo już o g. 14:00. W weekend Patryka Chojnowskiego, byłego Indywidualnego Mistrza Polski, czekają występy w A.S. Dilettantistica TT Olimpicus Valverde w Serie A/1 (klasa 6-10). Do polskiej superligi wróci na wtorkowe (7 lutego) spotkanie z Villa Verde Olesno.

Obecnie śląski zespół zajmuje spadkowe, 11 miejsce w tabeli.

Dodaj komentarz