You are currently viewing Miłosz Redzimski przegrał z Mistrzem Świata Juniorów w Doha

Miłosz Redzimski przegrał z Mistrzem Świata Juniorów w Doha

Po 4 eliminacyjnych zwycięstwach, w 1/16 finału World Table Tennis w Doha Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) przegrał z Mistrzem Świata Juniorów Lin Shidongiem 0:3 (8:11, 8:11, 7:11).

Reprezentant Polski, dotychczas zajmujący 244 miejsce w rankingu międzynarodowej federacji, rywalizował dziś z 40 Lin Shidongiem.

W 1 secie Miłosz Redzimski prowadził jeszcze 7:6, potem było 8:9, a końcówka dla Chińczyka. Kolejny set rozpoczął się po myśli Azjaty 3:0, lecz nasz zawodnik konsekwentnie odrabiał straty i wyrównał na 6:6. Druga część seta jednak dla rywala. I wreszcie trzeci set, w którym Miłosz Redzimski przegrywał 2:3, 3:4, 6:9. Ostatecznie uległ 7:11.

Wcześniej lider klasyfikacji indywidualnej LOTTO Superligi pokonał Luksemburczyka Lukę Mladenovicia (WR 257), Hiszpana Alvaro Roblesa (53), Ho Kwan Kita (115) z Hongkongu i Paragwajczyka Marcelo Aguirre (75). Z pewnością Polak awansuje na liście ITTF.

W WTT Contender w Doha wystąpiło trzech polskich tenisistów stołowych: Miłosz Redzimski, Artur Grela (Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz) i Samuel Kulczycki (Liebherr Ochsenhausen).

W dniach 22 – 26 stycznia Miłosz Redzimski i Artur Grela zagrają w WTT Feeder Doha 2023 w Katarze.