You are currently viewing Dyjas wygrał z byłym Mistrzem Europy Lebessonem

Dyjas wygrał z byłym Mistrzem Europy Lebessonem

Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo) wygrał z byłym Mistrzem Europy Emmanuelem Lebessonem 3:0 i jutro zobaczymy go w ćwierćfinale World Table Tennis Contender w Tunezji. Udany występ w Tunezji jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się IMŚ w Stanach Zjednoczonych.

Wszystkie sety pojedynku z Emmanuelem Lebessonem zakończyły się na przewagi. Jakub Dyjas zwyciężył 3:0 (13:11, 14:12, 12:10), chociaż nie brakowało emocji zwłaszcza w 2 i 3 secie. W drugim „gonił” wynik, zaś w następnym to Francuz odrobił dużą stratę. Końcówki należały do Polaka.

Jakub Dyjas wygrywa mecz za meczem w LOTTO Superlidze, a teraz świetnie spisuje się w World Table Tennis. Francuz Emmanuel Lebesson na co dzień gra w AS Pontoise-Cergy. W poprzednim sezonie występował w lidze niemieckiej w TTC Neu-Ulm.

W ćwierćfinale jest także reprezentant Indii Sathiyan Gnanasekaran z Sokołowa S.A. Jarosław. W 1/8 finału pokonał Senegalczyka Ibrahima Diaw 3:0 (11:6, 11:9, 11:9) i o półfinał zagra z Niemcem Dang Qiu. Jakub Dyjas jeszcze czeka na swojego rywala.

Sathiyan Gnanasekaran jest także w półfinale debla razem z Harmeetem Desaiem, byłym zawodnikiem Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz. W piątkowym półfinale spotkają się z Węgrami Nandorem Ecseki i Adamem Szudi.