You are currently viewing Dekorglass z drugim zwycięstwem w Lidze Mistrzów!

Dekorglass z drugim zwycięstwem w Lidze Mistrzów!

Mistrz LOTTO Superligi Dekorglass Dziadłowo kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa w Lidze Mistrzów! W czwartek wygrał po raz drugi, tym razem z czeskim klubem TTC Ostrava 2016 3:1. Jutro spotkają się z włoską drużyną Top Spin Messina Fontalba.

Pierwszoplanową postacią Dekorglassu w zawodach rozgrywanych w Rosji jest Truls Moregard, który ma już bilans 4-0 w LM. Dzisiaj w pierwszym pojedynku pokonał Filipa Delincaka 3:1, zaś w ostatniej grze wygrał z Jakubem Kleprlikiem 3:1.

Ważny punkt zdobył Jakub Dyjas, który także triumfował w rywalizacji z Kleprlikiem, tyle że 3:0.

Historia powtórzyła się nieco z wczorajszego meczu z TTSC UMMC-ELEM. Jekaterynburg (3:2), bowiem przy prowadzeniu 2:0 całego spotkania nie udało się „zamknąć” Patrykowi Chojnowskiemu. Mistrz Paraolimpijski po sukcesie w Tokio nie może przełamać się w Champions League i dziś przegrał ze znakomitym przed laty Petrem Korbelem 1:3.

Dobrze spisują się liderzy Dekorglassu Moregard i Dyjas (bilans 2-1) i zespół z Działdowa prowadzi w tabeli grupy C. W 3 kolejce spotka się z rywalami z Italii, których jeszcze w czwartek czeka spotkanie z ekipą gospodarzy z Jekaterynburga.

Do II rundy grupowej awansują po dwa najlepsze kluby z 4 grup. W gr. B belgijski TTC Sokah Hoboken zaczął od porażki 1:3 z austriackim SPG Felbermayr Wels, a Michał Bańkosz (Sokah) przegrał z Jiri Martinko 1:3.

Dekorglass Działdowo – TTC Ostrava 2016 3:1
Truls Moregard – Filip Delincak 3:1
Jakub Dyjas – Jakub Kleprlik 3:0
Patryk Chojnowski – Petr Korbel 1:3
Truls Moregard –Jakub Kleprlik 3:1

Dodaj komentarz