You are currently viewing Dekorglass zwyciężył w turnieju Champions League w Rosji!

Dekorglass zwyciężył w turnieju Champions League w Rosji!

Swoje zrobił Szwed Truls Moregard, a Jakub Dyjas i Patryk Chojnowski wytrzymali „próbę nerwów” i zwyciężyli w piątych setach rozgrywanych do 6 punktów. W ostatnim meczu I fazy Ligi Mistrzów Dekorglass Działdowo wygrał z Top Spin Messina Fontalba (3:0) i z 1. pozycji zakwalifikował się do decydującej rundy prestiżowych rozgrywek.

Mistrz LOTTO Superligi zwyciężył we wszystkich 3 spotkaniach w mieście Verkhnaya Pyshma koło Jekaterynburga. Przed piątkowym meczem wiadomo było, że awans mają pewny Dekorglass i Top Spin. Stawką bezpośredniej rywalizacji było 1. miejsce w grupie C.

Niepokonany już w 5 pojedynkach w barwach Dekorglassu Truls Moregard wygrał tym razem z Marco-Rech Daldosso 3:0. Jakub Dyjas triumfował w pojedynku z Matto Muttim 3:2. W 5 secie reprezentant Polski zwyciężył 6:5.

W trzeciej grze spotkali się Patryk Chojnowski i Ukrainiec Jarosław Żmudenko, który w sezonie 2015-16 występował w Lotto Superlidze i Lidze Mistrzów w barwach Olimpii-Unii Grudziądz. To był równy mecz, a o wyniku zadecydował 5 set, w którym Patryk Chojnowski zwyciężył 6:4.

Włosi w piątkowym meczu z Dekorglassem Działdowo zagrali bez swojego lidera Portugalczyka Joao Monteiro.

II runda grupowa Champion League będzie rozgrywana w listopadzie, a nasz kraj reprezentować będą finaliści ostatniego sezonu LOTTO Superligi – Mistrz Polski Dekorglass Działdowo i Wicemistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, który jest rozstawiony.

Dekorglass Działdowo – Top Spin Messina Fontalba 3:0
Truls Moregard – Marco-Rech Daldosso 3:0
Jakub Dyjas – Matteo Mutti 3:2
Patryk Chojnowski – Jarosław Zmudenko 3:2