You are currently viewing Triumf Dyjasa podczas Gali Tenisa Stołowego o Puchar Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

W finale Gali Tenisa Stołowego o Puchar Krajowej Spółki Cukrowej S.A. w Bydgoszczy Jakub Dyjas z Dekorglassu Działdowo pokonał Andrew Baggaleya z Uczelni Państwowej Zamość 3:1 (-2, 6, 11, 2). Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody finansowe.

W półfinałach było aż 3 zawodników obecnie lub wcześniej związanych z LOTTO Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz. Od kilku lat w tym zespole gra Rosjanin Viacheslav Burov, a teraz dołączył m.in. pierwszy w historii LOTTO Superligi Mołdawianin Vladislav Ursu. Wcześniej w bydgoskim zespole występował Anglik Andrew Baggaley.

W tych spotkaniach 1/2 finału Vladislav Ursu przegrał z Jakubem Dyjasem 2:3 (-4, 8, 10, -7, -5), a Viacheslav Burov z Andrew Baggaleyem 0:3 (-9, -8, -9)

W ćwierćfinałach Vladislav Ursu pokonał Jakuba Perka z beniaminka LOTTO Superligi KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 3:0 (7, 3, 5), Viacheslav Burov wygrał z 5-krotnym Mistrzem Polski Danielem Górakiem z Uczelni Państwowej Zamość 3:1 (2, 3, -8, 5), a Jakub Dyjas z Piotrem Chodorskim 3:0 (3, 6, 9). W meczu między kolegami klubowymi i prywatnie przyjaciółmi Andrew Baggaley pokonał Filipa Szymańskiego 3:0 (10, 7, 8).

W niedzielnej Gali Tenisa Stołowego o Puchar Krajowej Spółki Cukrowej S.A. rywalizowało 24 zawodników – 17 Polaków i 7 obcokrajowców. Z rundy grupowej awansowało ośmiu wyżej wymienionych zawodników. Odpadli zaś m.in. Rosjanin Mikhail Pajkov i Białorusin Aleksander Khanin (gr. A), Damian Węderlich (B), Hindus Manush Shah (C) i Rosjanin Grigory Vlasov (D).

Turniej w Bydgoszczy był znakomitym sprawdzianem dla wszystkich 24 tenisistów stołowych przed nowym sezonem LOTTO Superligi. Inauguracja w piątek 3 września.