You are currently viewing Bartosz Gajek: „Chcemy wzmocnić się Japończykiem, wraca Kamil Dziadek”

Bartosz Gajek: „Chcemy wzmocnić się Japończykiem, wraca Kamil Dziadek”

„Z LOTTO Superligi spadają 4 drużyny, więc musimy wzmocnić się zagranicznym tenisistą stołowym. Prowadzimy negocjacje z zawodnikiem z Japonii. Wraca do nas Kamil Dziadek, ale za wcześnie na jego grę w elicie” – mówi Bartosz Gajek, menedżer AZS AWFiS Balta Gdańsk.

Dwa razy z rzędu, w 2021 i 2022 roku, gdańszczanie sprawiali miłą niespodziankę swoim kibicom i zdobywali brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Idealnym połączeniem okazało się „posiadanie” lidera w osobach Patryka Chojnowskiego (pierwszy sezon) i Wang Zeng Yi (drugi) z występami potrafiących zdobywać ważne punkty Szymonem Malickim i Tomaszem Tomaszukiem.

Trójka podstawowych zawodników zostaje, a być może dołączy Japończyk, który jeszcze nie występował w polskich klubach. Spadek z LOTTO Superligi 4 drużyn wymaga szerszego składu. Granie cały sezon żelazną trójką nie zawsze może się udać – dodał Bartosz Gajek.

Kierownik sekcji tenisa stołowego AZS AWFiS przyznał, że rozmawiali jeszcze z kilkoma zawodnikami z Polski.

– Chcieliśmy aby dołączyli do naszej coraz silniejszej grupy treningowej i zasilili zespół LOTTO Superligi, ale niestety nie udało się.

Na co dzień w Gdańsku trenować będą m.in. Chińczycy Sun Shiyu (Dojlidy Białystok) i Wang Lichen (Petralana Polonia Bytom).

Do klubu wraca z Danii Kamil Dziadek, ale będzie występował w 1 lidze. Niestety nie zrobił tam kroku do przodu, więc teraz musi zrobić jeden w tył, na zaplecze LOTTO Superligi, by potem w niej się znaleźć. Będzie w szerokim składzie, podobnie jak np. Jakub Krawczyk, lecz nie jest gotowy na regularne występy w LOTTO Superlidze. Co nie oznacza, że obaj tj. Kamil i Kuba, nie dostaną szansy gry – uważa Bartosz Gajek.

Menedżer mówił także o budżecie i rozwoju klubu.

Mamy o wiele mniejszy niż inne drużyny superligi będące w grupie mistrzowskiej, a pokazaliśmy dwa sezony z rzędu, że można znaleźć się na podium. Pracujemy nad marką AZS AWFiS Balta, budujemy struktury całego klubu. Marzę o tym, aby sala na AWFiS nie zamykała się i pękała w szwach, począwszy od najmłodszych do amatorów. Chcę tworzyć jedną wielką rodzinę ludzi, którzy będą się utożsamiać z marką KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk. W przyszłym sezonie nasze 4 drużyny męskie rywalizować będą w Lotto Superlidze oraz I, II i III lidze, a także chcemy wystawić zespół kobiet – podkreślił Bartosz Gajek.

Dodaj komentarz