You are currently viewing Matteo Mutti dołączył do Leonardo i zagra w Bydgoszczy

Matteo Mutti dołączył do Leonardo i zagra w Bydgoszczy

To niezwykłe wydarzenie w LOTTO Superlidze! Matteo Mutti dołączył do swojego starszego brata Leonardo Muttiego i obaj w nowym sezonie zagrają w Polskim Cukrze Gwieździe Bydgoszcz.

28-letni Leonardo Mutti, leworęczny tenisista stołowy, występował w Gwieździe Bydgoszcz w pierwszym sezonie tej drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej – 2014/15. Z kolei 23-letni Matteo Mutti, praworęczne, jeszcze nie grał w Polsce.

Obaj na co dzień występują w Top Spin Messina Fontalba. Matteo ma największą liczbę zwycięstw – 13, przy 4 porażkach, a Leonardo bilans 9-3. Z nimi w ekipie są też m.in. Marco Rech-Daldosso, nowy pingpongista Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów oraz grający sporadycznie w Italii Jakub Dyjas i Robert Floras.

W 2021 roku w meczu Ligi Mistrzów Matteo Mutti nieznacznie przegrał z Jakubem Dyjasem z Dekorglassu Działdowo 2:3.

Pierwszy raz w historii naszego klubu zagrają bracia z zagranicy –Włosi Leonardo i Matteo Mutti. To prezent na 103 urodziny Klubu Gwiazda Bydgoszcz. Bardzo się cieszę, że w naszej Gwieździe będą występowali bracia Mutti. Wraz z kilkoma obecnie grającymi zawodnikami stworzą wspaniały team – mówi Zbigniew Leszczyński.

W swojej karierze nowy zawodnik bydgoskiej drużyny, Wicemistrza Polski, wygrywał m.in. z aktualnym Mistrzem Europy Qiu Dangiem czy zwycięzcą dwóch ostatnich edycji TOP 16 Darko Jorgiciem, Podczas Młodzieżowych ME 2021 Matteo Mutti pokonał Raresa Siposa, aktualnego srebrnego medalistę tych zawodów.

A zatem, w LOTTO Superlidze zagra kolejne rodzeństwo, m.in. po trzech braciach Doszach (kiedyś występowali wspólnie w meczu Poltarex Pogoni Lębork) czy dwóch braciach Matsudaira z Japonii.

Dodaj komentarz