You are currently viewing 28-krotny Mistrz Słowacji podpisał kontrakt z Oxynetem

28-krotny Mistrz Słowacji podpisał kontrakt z Oxynetem

Aktualny Mistrz Słowacji w singlu i deblu Ľubomír Pištej podpisał kontrakt z ćwierćfinalistą LOTTO Superligi Oxynetem Jarosław. Łącznie w swojej karierze – w ciągu 20 lat – zdobył już 28 złotych medali w krajowym czempionacie!

W tym roku Mistrzostwa Słowacji odbyły się w Bratysławie, a Ľubomír Pištej sięgnął po złoto w singlu oraz grze podwójnej z Jakubem Zelinką, który zagrał w barwach jarosławskiego klubu w sezonie 2018-19.

Z kolei pierwszym reprezentantem Słowacji w LOTTO Superlidze był pochodzący z Chin Wang Yang, który występował w klubach z Grudziądza 2014-16, Gdańska 2016-17 i Działdowa 2017-20.

39-letni Ľubomír Pištej wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku, a w Mistrzostwach Europy zdobył 3 medale (dwa srebrne, jeden brązowe) w grze mieszanej z Barborą Balazovą.

Wielokrotnie rywalizował z Polakami, m.in. w Mistrzostwach Europy, np. w 2017 roku w DME w Luksemburgu Biało-Czerwoni pokonali Słowację 3:2, a Ľubomír Pištej przegrał z Danielem Górakiem 2:3 oraz wygrał z Wandżim 3:2. W setach od 3 do 5 triumfował za każdym razem na przewagi.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się m.in. podczas ME w Gdańsku w 2011 roku. Polacy ulegli Słowacji 1:3, a nowy pingpongista Oxynetu pokonał zarówno Jakuba Kosowskiego 3:1, jak i Wandżiego 3:1.

Jako bardzo młody zawodnik Ľubomír Pištej miał okazję trenować i występować w jednym z najlepszych wówczas klubów w Europie Royal Vilette Charleroi (Belgia). Grał razem z takimi asami, jak Jean-Michel Saive, Władimir Samsonow i Patrick Chila.

Słowak cały czas gra w kadrze swojego kraju, w 2023 roku doszedł aż do półfinału turnieju WTT Feeder w Jordanii. Pokonał m.in. Chińczyków Zeng Beixuna (Drużynowy Mistrz Świata Juniorów) i Wang Chen Ce oraz Niemca Kiliana Orta.

Dodaj komentarz