You are currently viewing Sun Shiyu opuszcza Dartom Bogorię

Sun Shiyu opuszcza Dartom Bogorię

Po roku Chińczyk Sun Shiyu odchodzi z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. W poszukiwaniu nowego klubu w LOTTO Superlidze pomaga mu utytułowany Wang Zeng Yi, od wielu lat mieszkający i grający w Polsce.

Jest zainteresowanie kilku klubów i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Sun Shiyu jest wartościowym, młodym zawodnikiem i chciałby pozostać w Polsce w LOTTO Superlidze – mówi Wang Zeng Yi, który jest grającym trenerem w AZS AWFiS Balta Gdańsk.

Leworęczny Sun Shiyu w pierwszym sezonie w naszym kraju miał bilans gier 5 – 6 w singlu oraz 2 – 2 w deblu. Wygrał m.in. z Patrykiem Zatówką, Tomaszem Kotowskim, Viacheslavem Burovem i Mikhailem Paikovem, zaś w grze podwójnej z Miłoszem Redzimskim pokonali Artura Grelę i Vladislava Ursu 2:1.

Od 2019 roku w LOTTO Superlidze zagrało ponad 20 chińskich zawodników, w tym w Dartomie Bogorii Chuanxi Han w sezonie 2017/2018. Urodzony 3 grudnia 2000 roku Sun Shiyu dołączył do zespołu z Grodziska Mazowieckiego przed sezonem 2021/2022.

W tym sezonie, jeśli chodzi o tenisistów stołowych z Azji grają zawodnicy z Japonii (Shogo Tahara, Yuma Tanigaki), Tajwanu (Liao Cheng-Ting, Chuang Chih-Yuan), Korei Południowej (Kang Dongsoo, Choi Deokhwa, Lee Jangmok, Baek Kwangil) i Indii (Manush Shah, Sathiyan Gnanasekaran).

Dodaj komentarz