You are currently viewing Wysokie zwycięstwa faworytów w 8 kolejce

Wysokie zwycięstwa faworytów w 8 kolejce

Mistrz i Wicemistrz Polski – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo – bardzo pewnie sięgnęły po 3 punkty w 8 kolejce LOTTO Superligi. Kolejne zwycięstwa odniosły też m.in. Petralana TTS Polonia Bytom, Olimpia-Unia Grudziądz i beniaminek Poltarex Pogoń Lębork.

Broniący tytułu i liderujący Dartom Bogoria rozegrał już 10, przedostatnie spotkanie w tej rundzie. Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego pokonali Akademię Zamojską 3:0 i w setach 9-1. Punkty zdobyli Panos Gionis, Takuya Jin i Marek Badowski, a tym razem nie zagrał Miłosz Redzimski. Już za kilka dni wystąpi w Mistrzostwach Świata Juniorów.

Wicemistrz kraju Dekorglass wygrał z AZS AWFiS Balta Gdańsk 3:0, ale to nie było łatwe spotkanie. Kaii Konishi zwyciężył Kim Donghyuna 3:2, chociaż było już 0:2. W zespole gości wyraźnie brakowało Portugalczyka Diogo Carvalho.

Na wyjazdach triumfowały ekipy z Grudziądza i Bytomia. O sukcesie Olimpii-Unii w meczu z ćwierćfinalistą Pucharu Europy Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów przesądził wracający po długiej przerwie do składu koreański junior Park Gyuhyeon. Ograł i Piotra Cyrnka, i swojego rodaka Parka Jeongwoo.

Bardzo ciekawie było także w spotkaniu bytomian w Białymstoku z SBR Dojlidy. W singlu 2 punkty wywalczył Szwed Viktor Brodd z Petralany Polonii. Z kolei w deblu razem z Wandżim zagrał 17-letni debiutant Dawid Chilicki. Przegrali z Patrykami Chojnowskim i Zatówką.

Najdłużej trwały zmagania w Lęborku pingpongistów z miejsc 11-12 – ZKS Palmiarnia Zielona Góra i Poltarex Pogoni. Gospodarze wygrali 2 mecz w tym sezonie, ale dalej są na ostatniej pozycji w tabeli. Tracą jeden punkt do Palmiarni. W deblu bracia Adam Dosz i Sławomir Dosz (zastąpił Aliego Alkhadrawiego z Arabii Saudyjskiej) pokonali młodych Polaków Mateusza Zalewskiego i Patryka Bieleckiego.

Wyniki – 8 kolejka

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Akademia Zamojska Zamość 3:0
Panagiotis Gionis – Jesus Cantero 3:0 (11:4, 11:5, 11:6)
Takuya Jin – Piotr Chodorski 3:0 (11:6, 11:8, 11:6)
Marek Badowski – Shodai Sakane 3:1 (11:9, 9:11, 12:10, 11:5)

Dekorglass Działdowo – AZS AWFiS Balta Gdańsk 3:0
Jonathan Groth – Szymon Malicki 3:0 (11:9, 11:4, 11:8)
Kaii Konishi – Kim Donghyun 3:2 (8:11, 11:13, 11:5, 11:8, 6:2)
Jakub Dyjas – Tomasz Tomaszuk 3:1 (10:12, 11:5, 11:1, 11:8)

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Olimpia-Unia Grudziądz 1:3
Park Jeongwoo – Rafał Formela 3:0 (12:10, 11:9, 11:6)
Piotr Cyrnek – Park Gyuhyeon 1:3 (11:8, 4:11, 8:11, 7:11)
Robert Floras – Konstantinos Angelakis 2:3 (9:11, 11:9, 7:11, 11:8, 0:6)
Park Jeongwoo – Park Gyuhyeon 1:3 (11:13, 11:9, 6:11, 7:11)

SBR Dojlidy Białystok – Petralana TTS Polonia Bytom 2:3
Asuka Machi – Patryk Chojnowski 3:0 (11:7, 11:5, 11:8)
Damian Węderlich – Viktor Brodd 0:3 (2:11, 5:11, 5:11)
Wang Zeng Yi – Patryk Zatówka 3:0 (11:9, 11:4, 11:3)
Asuka Machi – Viktor Brodd 1:3 (9:11, 6:11, 11:7, 9:11)
Wang Zeng Yi/Dawid Chilicki – Patryk Chojnowski/Patryk Zatówka 1:3 (6:11, 4:11, 13:11, 8:11)

Poltarex Pogoń Lębork – Palmiarnia Zielona Góra 3:2
Jan Zandecki – Mateusz Zalewski 3:0 (11:8, 11:8, 11:5)
Ali Alkhadrawi – Taisei Matsushita 0:3 (4:11, 6:11, 8:11)
Adam Dosz – Patryk Bielecki 3:0 (11:7, 11:9, 13:11)
Jan Zandecki – Taisei Matsushita 2:3 (2:11, 5:11, 11:8, 11:9, 2:6)
Adam Dosz/Sławomir Dosz – Mateusz Zalewski/Patryk Bielecki 3:1 (11:7, 5:11, 11:9, 11:8)